DŮM

Jak se stropy a půdy zateplovaly dříve a jak v současnosti?

Cílem všech domácností vždy bylo dosáhnout v oblasti vytápění snížení nákladů a zvýšení tepelné izolace rodinných domů. Posledních několik let bylo v této oblasti doslova průlomových. Díky moderním výrobním technologiím se samozřejmě zvyšují i tepelně-izolační schopnosti těchto materiálů a s tím je spojen i vyšší komfort bydlení. Jednotlivé metody zateplení v průběhu času si nyní představíme.

Vše začalo slámou, dále papírová vlákna, polystyrenové izolace až k minerálním izolacím

V tomto článku budeme rozebírat jen volně položené nebo foukané druhy izolací, nikoliv deskové materiály. Mezi první izolace půd se řadí seno a sláma. Jedná se o nejdostupnější a nejlevnější materiál, ale se spoustou nedostatků. Izolační účinky nebyly ideální, seno časem výrazně sléhalo, bylo náchylné na vlhnutí, na vzplanutí a ideálním bydlištěm hmyzu a hlodavců. To samé se dá vlastně říci také o novějším vlákenném zateplení z papírových vláken. Dále se na trhu objevila izolace z foukaného polystyrenu. Na půdě se vytvořila vrstva jen z polystyrenových kuliček. Nevýhodou polystyrenu je jeho nízká váha a fakt, že nedrží pohromadě a vrstvy jsou náchylné k vzniku tepelných mostů. Moderním způsobem zateplení stropů a půd je foukaná minerální izolace z minerálních vláken.

IP Izolace Polná byla na našem trhu průkopníkem minerálních izolací

V roce 1995 tvořila nabídku všech firem na zateplení střech a půd na našem území jen izolace z papírových vláken. Firma IP Izolace Polná se ale rozhodla jít cestou vyšší kvality a využívat foukané minerální izolace. V tomto oboru se pohybuje dodnes a stala se jednou z předních tuzemských firem. Výhod foukané minerální izolace je hned několik. Zejména ve vysoké tepelné izolaci materiálu, nesléhavosti, odolnosti proti vlhku, proti požáru a i proti hmyzu a hlodavcům. Navíc při realizaci nevzniká žádný odpad, je rychlá a tichá. V roce 2010 společnost zařadila do výroby ekologický materiál pro volné foukání označený Magmarelax® ECO. Vlákna tohoto materiálu jsou čistě bílá a neobsahují pojiva na bázi ropy. Řadí se mezi nejvyšší ekologický standard na světě.

Detailní informace o materiálu najdete na www.magmarelax.cz

Související příspěvky

Montáž spolehlivých zábradlí od Alzabradli.cz

redakce

Jak zjistit, jestli revitalizace bytových domů nebude jen zbytečnou investicí společných peněz?

redakce

Nechte svou ložnici ožít díky 3D povlečení!

redakce