Search

Jak obelstít tropické dny v domě?

Léto je tady a spolu s ním pro někoho nesnesitelná horka, před kterými málokdo uteče. Existují však různé vychytávky, které vysoké teploty uvnitř domu či bytu zmírní. Pojďme se na ně podívat.

 

Žaluzie a závěsy

Pokud máte doma žaluzie nebo rolety, nechte je přes den zatažené. Tím zamezíte prostupnosti slunečního světla přes sklo, bohužel ale teplu, které proniká do místnosti přes okno se neubráníte. Nemáte na okně ani žaluzie, ani rolety? Nevadí – abyste zmírnily účinky sluníčka, postačí vám závěsy.

 

Venkovní okenice

Mnohem účinnější jsou klasické okenice, které jsou zabudovány zvenku na okně. Je pravda, že dnes mají využití už jenom na víkendových chatkách. Proto skvělou a designově lepší alternativou jsou venkovní rolety z hliníkových komponentů, které zabrání jak světlu, tak i teplu.

 

Klimatizace

Nejvíce vhodným způsob, jak se v létě doma neupéct, je použití klimatizace. Ovšem dávejte si pozor, abyste to s chladným vzduchem doma nepřehnaly, teplotní rozdíl by měl být pouhých pět stupňů. Tápete při jejím výběru? Dnešní trh poskytuje široký výběr klimatizací, můžete si vybrat od těch levnějších mobilních až po ty nástěnné dražší.

Speciální fólie

Na ochranu před nepříjemným vedrem myslete už v době, kdy pořizujete nová okna. Na trhu existují i okna, která mají speciální skla s tzv. selektivní vrstvou. Ta se vyznačuje tím, že dokáže snížit prostupující teplo až o 20 procent. Nemusíte se obávat, že tak přijdete o světlo v místnosti, to není nijak omezeno.

A pár rad na závěr – abyste doma neměli jako v peci, je dobré nechávat po celý den okna zavřené a větrat vždy až s nástupem tmy. Někdo dává přednost klasickému větráku, ale ten vzduch v místnosti jenom rozproudí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *