DŮM

Jak můžete proměnit nevyužívanou půdu?

Jestli v rodinném domě trpíte nedostatkem místa, může příčinou být nedostatečné využití některých jeho prostor. Nejvíce je opomíjen zejména prostor na půdách domů. Ty v mnoha případech slouží jen k hromadění nepoužívaných nebo sezónních věcí. Když budete mít z půdy jen sklad, nikdy nebudete moci naplno využít její potenciál. Jaký může být?

Nejen místnosti k trvalému využívání

Nevyužívaná půda se v obytnou místnost (obývací pokoj, ložnici) mění velmi složitě. Jednalo by se o investici v řádech několika desítek tisíc korun. Ovšem aktivní využití půdy není pouze její předělání na místnost k trvalému využívání. Půda může sloužit i jako herna, posilovna, dílna nebo tvořivý koutek. V takových případech jsou náklady na realizaci mnohem nižší. Nejdůležitější je totiž zateplení podlahy.

Jak správně vybrat zateplení podlahy na půdě?

Zateplení podlahy na půdě je činností, pro kterou lze využít hned několik materiálů a stavebních technologií. Mezi metody zateplení, které se v současnosti nejvíce využívají a zároveň dosahují nejvyšších účinků se řadí zateplení pomocí foukané minerální izolace. Mezi nejlepší pak izolace Magmarelax. Jedná se o foukanou izolaci z minerální vlny, kterou nabízí společnost IP Izolace Polná.

Na půdy využijte přímo určený systém SWEETLOFT

Společnost IP Izolace Polná se soustředí na zateplení pomocí foukané minerální izolace Magmarelax. Tím ovšem nabídka této společnosti nekončí. Společnost také připravila a vyvinula systém SWEETLOFT, který slouží právě k aktivnímu využívání půdy, jako herny, klubovny nebo dílny. Systém se skládá z izolace podlahy a barevného nástřiku střechy. Investice, kterou do realizace vložíte se vám po určitém čase vrátí na úsporách za vytápění. zateplenou podlahou totiž nebude unikat teplo.

Kompletní informace najdete na www.ippolna.cz.

Související příspěvky

Fasádní izolační deska Rockwool Frontrock MAX E získává prestižní ocenění Výrobek roku 2009

redakce

Vertikální žaluzie vás ponoří do relaxujícího stínu a příjemného chládku

redakce

Bydlení v montované dřevostavbě

redakce