DŮM

Jak i v létě využívat podkrovní místnosti?

I když léto začalo oficiálně teprve před několika dny, horké teploty nás provází už pěkných pár týdnů. V místnostech pod stropem v rodinných domech je už téměř nedýchatelno a ani větrání v noci nepomáhá. Jedním z důvodů přehřívání pokojů je i špatná nebo chybějící izolace stropů.

Podkrovní místnosti jsou přitom velmi oblíbené a rádi v nich trávíme čas, pokud to lze. Střešní okna dodávají světlu měkkost a celé místnosti úplně jinou atmosféru, co je nám to ale platné, když tam v létě nemůžeme skoro dýchat a v zimě se špatně vytápí. Základní problém je nedostatečné zateplení, protože až 30% tepla uniká stropem. A naopak špatně zateplený strop umožňuje, aby dovnitř vnikalo horko a dusno a místnosti se přehřívaly. Pomoci umí foukaná izolace.

Mnoho majitelů nových i starších rodinných domů si nutnost zateplení uvědomuje, často je ale odradí vstupní investice, nízká návratnost a především složité provedení. Foukaná izolace je v tomto jiná, nevyžaduje žádné složité práce, těžké stroje nebo lešení, dokonce ani nemusíte bydlet na staveništi nebo se stěhovat k rodičům. Aplikace probíhá technologií foukání a je za pár hodin hotová. Zkušený realizační tým vše vyřeší za vás, včetně prvotní konzultace, zpracování návrhu řešení i ceny, která je výrazně nižší než třeba zateplení fasády celého domu.

Izolační vrstva z minerální vlny nemá žádné spoje, dostane se do každé mezery nebo překladu a nevytváří tak tepelné mosty. Na potřebné místo je izolační materiál přiveden pomocí hadic a k aplikaci tak stačí jen několik děr a místo na zaparkování auta s materiálem. Za pár hodin je izolace hotová a okamžitě funguje tak, jak je potřeba. V létě izolace zamezuje přehřátí místností a v zimě zabrání únikům tepla. Díky tomu tak můžete užívat kouzlo podkrovních místností bez problémů v létě i v zimě.

Související příspěvky

Výhodné sety dřezů a baterií. Ano, ale volte kvalitu

redakce

Proč jsou rekuperační jednotky tak oblíbené? Šetří náklady

redakce

VÝKLOPNĚ-KYVNÁ OKNA nové generace preSelect®

redakce