DŮM

Jak dobře vybrat čistírnu odpadních vod?

Plánujete nákup čistírny? Poradíme vám, jak se neztratit v džungli modelů a nabídek. Přinášíme několik jednoduchých tipů a rad na co si dát při výběru čistírny odpadních vod pozor…

Záleží na mnoha faktorech

Při nákupu ČOV neexistuje jedno optimální řešení. Při výběru ČOV musíte především vycházet z charakteristiky místa a objektu, kde čistírnu chcete mít. Proto výběr rozhodně neuspěchejte a při výběru ČOV nespoléhejte jen na radu souseda nebo kamaráda, ale rozhodně se obraťte na profesionály. Vyplatí se také, poradit se s někým, kdo má již s provozem čistírny alespoň roční zkušenosti.

Myslete na jednoduchost obsluhy

Při výběru ČOV se zaměřte v první řadě na její výkon a složitost obsluhy. V dnešní době jsou na trhu například ČOV, které umožňují v podstatě automatický provoz a monitoring bez nároku na další výdaje či údržbu a s možností využít vyčištěnou odpadní vodu k zálivce zahrady.

Jaké parametry?

Za ČOV se vyplatí si něco málo připlatit. Levnější modely ČOV jsou totiž méně výkonné a nezaručují takový uživatelský komfort. Mají také sklon k poruchovosti. Při výběru ČOV věnujte pozornost následujícím parametrům. Kvalitní a výkonná čistírna by měla mít automatické stahování kalů, aktivní signalizaci poruchových stavů, samostatný kalojem (na 3-6 měsíců provozu) a také funkci automatického udržení koncentrace kalů v aktivaci. Výborný je také systém kontroly, který nesleduje jenom poruchové stavy, ale signalizuje i úroveň hodnot parametrů a dokáže případně řešit i různé nestandardní vlivy. ČOV s těmito funkcemi bude sice dražší, ale pro reálné využití, údržbu ČOV a kvalitu vyčištěné vody výrazně lepší!

Nechcete si s výběrem poradit. Více najdete například na www.topolwater.com.

Související příspěvky

Searchlight a Artemide přinášejí opravdové lahůdky do světa osvětlení

redakce

Výměna oken bez zádrhelů vyžaduje přípravu

redakce

Altoma spol. s r.o. nabízí garážová vrata špičkové kvality

redakce