DŮM

Instalace teplených čerpadel nezná překážky

Pokud uvažujete o pořízení si tepelného čerpadla pro váš dům nebo firmu, vaše myšlenky se ubírají správným směrem. Míříte totiž k tomu, že značně ušetříte náklady na topení i ohřev teplé vody. Bojíte se, že u vás nebude možné tepelné čerpadlo instalovat? Obavy hoďte za hlavu. Tepelná čerpadla lze umístit i na velmi netradiční místa. Přinášíme vám několik důkazů.

 

Velké prostory nejsou pro teplená čerpadla problém

Tepelná čerpadla umí zajistit teplo nebo i příjemný chlad (v období léta) i ve velkých prostorách. Důkazem toho je například využití tepelných čerpadel v autosalonu LEXUS v Brně – kde je potřeba vytopit opravdu velký prostor. Pro vytápění a klimatizaci autosalonu byly ideálním řešením tepelná čerpadla IVT Greenline o celkovém výkonu 66 kW, která odebírají teplo z vrtů. V zimě jsou zárukou tepla, v letních měsících jsou potom velmi levným zdrojem chladu pro klimatizaci objektu. Tepelná čerpadla si poradí ale i většími prostory. Výzvou pro tuto technologii vytápění byla aula a Centrum informačních technologií Vysoké školy báňské v Ostravě. I tento extrémně velký prostor ale nebyl překážkou. Byla zde zřízena kotelna s tepelnými čerpadly IVT o celkovém výkonu 700 kW. Zde je odbíráno teplo z celkem 110 vrtů hlubokých 140 m. Tato instalace je největší v České republice a skvěle funguje!

Pro spokojené bydlení

Tepelná čerpadla jsou samozřejmě výborným řešením pro rodinné bydlení. I zde neexistují téměř žádné překážky. I zde je možné uvést hned několik způsobů efektivního využití. Skvělým příkladem je například použití tepelných čerpadel u nízkoenergetického domu v Říčanech. V tomto domě je instalováno tepelné čerpadlo IVT 495 TWIN systému země voda s výkonem 4 kW, které je speciálně určené právě pro nízkoenergetické domy. Tento typ čerpadla zajišťuje vytápění, ohřev teplé vody a rekuperaci vzduchu!  Navíc velmi významně šetří finance –  provoz celého domu zahrnující vytápění, ohřev teplé vody a veškerou spotřebu elektřiny stál v roce 2005 pouhých 12 000 korun! Co chtít více.

Celebrity to také ví

Oblíbenost tepelných čerpadel neustále roste. V poslední době jde především tepelné čerpadlo vzduch-voda, které není tak složité na instalaci. Mezi spokojenými zákazníky využívající tepelná čerpadla jsou například i české celebrity – mezi nimi například režisér Zdeněk Troška, automobilový závodník Karel Loprais nebo stříbrný olympijský medailista v běhu na lyžích Lukáš Bauer.

Jednejte! Tepelné čerpadlo je správná volba! Více informací o tepelných čerpadlech najdete na stránkách společnosti Tepelná čerpadla IVT.

Související příspěvky

Jaká vybrat LED svítidla?

vk

Ozvučení rodinného domu a bytové jednotky

redakce

Postup při realizaci zimní zahrady

redakce