DŮM

I v létě má izolace smysl

Chtěli byste si užívat příjemnou teplotu v podkrovních místnostech v horkém létě a zároveň v topné sezóně ušetřit až třetinu nákladů za vytápění? Foukaná minerální izolace se vyplatí bez ohledu na roční období.

S ohledem na probíhající roční období jsou problémy, které trápí většinu majitelů rodinných domů, stejné. Vysoké teploty znemožňují bydlet v podkroví či ho jakkoli využívat, protože místnosti umístěné pod střechou jsou přehřáté a nejde je vyvětrat ani v noci. V zimě pak přichází boj s unikáním tepla a vysokými náklady na vytápění, často zbytečnými. Pro oba případy je řešením foukaná minerální izolace.

Vhodná doba pro izolaci je téměř kdykoli, aplikace foukané izolace je opravdu rychlá a tak vás neobere o mnoho času, stačí půl dne. Doba celé realizace se samozřejmě může lišit v závislosti na izolované ploše, většinou se však vše zvládne opravdu jen během několika hodin a to za pomoci jednoho zaměstnance. Aplikace je čistá, nikde se neuskladňuje žádný izolační materiál, nestaví lešení ani se nevytváří nepořádek. Minerální vlna, která se používá jako izolant, je umístěna v zásobníku na nákladním autě, které stojí před domem. Odtud se pomocí hadice a vzduchu vhání na určená místa. Po ukončení prací si pracovník sám vše uklidí a odveze, vy tak můžete pokračovat v běžných činnostech.

Navíc je izolace stropů je řešení méně nákladné než běžné způsoby zateplení domu. Celková výměna oken rodinného domu může trvat i několik týdnů, váš domov se po tu dobu změní na staveniště a návratnost celé investice je i dvacet let. Zateplení fasády domu může být ještě dražší. Foukaná minerální izolace je rychlé a zároveň finančně nejméně náročné řešení pro různé střešní konstrukce, jak zabránit únikům tepla stropem v zimě. A také, jak mít v domě příjemně i v podkroví a to i v tropickém létě. Technologie foukání umožňuje aplikaci izolantu do souvislé vrstvy, která zaplní každou mezeru i díru a zamezuje tak vzniku tepelných mostů nebo míst, kudy uniká teplo. Za náklady na vytápění tak můžete šetřit v sezóně až třetinu a v létě vás nebudou trápit venkovní horka.

Související příspěvky

Solární panely SolarVenti přináší efektivní řešení pro vaše bydlení

redakce

Dřevostavby – řešení pro každou příležitost

redakce

Domácí telefony jsou často opomíjenou součástí domácích zabezpečovacích systémů

redakce