DŮM

I plochou střechou se do interiéru může přinést dostatek světla

V mnoha budovách s plochou střechou je velmi obtížná instalace klasických oken do fasády. Mnohdy je tato varianta úplně nemožná. Může se jednat o bytové prostory, nebytové prostory i o komerční stavby. Až do této doby se v takových prostorách muselo využívat pouze umělé osvětlení žárovkami. Nyní však společnost Fakro přichází na trh s převratnou novinkou, která dokáže přinést přírodní svit i do těchto místností.

 

Okno do plochých střech celou situaci mění

Okna do plochých střech jsou absolutní novinkou a specialitou společnosti Fakro. Ta je známá, jako spolehlivý výrobce střešních oken a půdních schodů a rozhodla se, že svůj sortiment obohatí i o tento unikátní výrobek. Okna jsou vyráběna z vícekomorových PVC profilů, osazených kvalitními skly. Použitý materiál je nenasákavý, odolný proti kyselinám i proti poškození. Pro větší komfort zákazníků si mohou vybírat ze dvou verzí oken.

 

Okna do plochých střech D_C

Okno do plochých střech D_C je druh okna s kupolí. Ta je samozřejmě vyrobena z bezpečnostního skla a má vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Můžete si dokonce vybírat také okna s pasivním zasklením. Součinitel celého okna je pouhých U=0,72 W/m2K. to splňuje i přísná kritéria pro nízkoenergetické domy a pasivní stavby. Tento druh okna může být montován na střechách se sklonem 0-15°.

 

Okna do plochých střech D_F

Okno do plochých střech D_F se vyrábí ze stejně kvalitních materiálů, jako okno D_C. jediným rozdílem je ovšem podoba jeho skla. Jedná se o střešní okno bez kupole, které přináší v tomto oboru zcela nový vzhled. Termoizolační vlastnosti jsou opět na vysoké úrovni. Může být montováno na střechách se sklonem 2-15°. Oba druhy oken do plochých střech jsou zastoupeny širokou nabídkou velikostí a druhů, aby si vybral každý zákazník odpovídající rozměr.

 

Kompletní informace o oknech do plochých střech Fakro naleznete na www.fakro.cz.

 

 

Související příspěvky

KS QUADRO ETRONIC – revoluční řešení

redakce

Vybíráme garážová vrata: na co si dát pozor?

redakce

České ručičky aneb patenty českých firem, které zlepšují naše bydlení i kvalitu života

redakce