DŮM

I fasáda rodinného domu potřebuje pravidelnou péči

Každý z nás chce mít elegantní a útulný rodinný dům, a to nejen v interiéru, ale také z venkovní části. A pokud chcete, aby vám vydržela krása a elegance jakéhokoliv produktu, je třeba o něj pečovat. To platí pro auta, domácí i zahradní nábytek, ale také pro fasády domů. I fasády totiž podléhají stárnutí, opotřebení, špiní se a ztrácejí původní vlastnosti. Myslete tedy i na jejich údržbu.

 

Nejdříve vyčistit a pak opatřit nátěrem

Ze všeho nejdříve je zapotřebí fasádu důkladně vyčistit. Neustále je totiž vystavena působení vnějších vlivů, usazuje se na ní smog, pyly, prach a jiné nečistoty. Nejvhodnější volbou čištění fasád je využití systémů pískování neboli tryskání. Detailní popis vhodného systému najdete v tomto článku. Po procesu vyčištění fasády je ale vhodné také povrch ošetřit, aby dokázal opět odolávat špíně a nečistotám venkovního prostředí. Ideální volbou jsou vhodné nátěry fasád.

realizacebydleni.cz_cisteni-fasad-ars_cz_01

Hydrofobní nátěry, jako ochrana proti vlhku

Žádnému materiálu nedělá mokro a vlhko dobře. O to méně, pokud se jedná o savé materiály, jako jsou cihly, tvárnice, stavební lepidla a samozřejmě omítky. Kombinace střídání sucha, mokra, mrazu a tepla je pro tyto materiály zničující. Sice ne hned, ale mnohem rychleji stárnou. Pokud fasádu ochráníte před působením vlhka, výrazným způsobem prodloužíte její životnost a krásný vzhled. Přesně k těmto účelům slouží hydrofobní nátěr, který doslova odpuzuje vodu.

realizacebydleni.cz_cisteni-fasad-ars_cz_02

Je potřeba zamezit i plísni

Také plíseň je nechtěným návštěvníkem mnoha rodinných domů a to jak z jejich vnitřní, tak z vnější stránky. Určitě je vhodné přemýšlet nad tím, zda na svou fasádu nevyužijete také nátěr proti plísni. Jakmile se plíseň vytvoří, velmi rychle se šíří po celé konstrukci domu, od základů až po střechu. Specialisté v oblasti nátěrů fasád mají na výběr několik druhů laků s různými účinky. Volba konkrétního nátěru závisí na stupni napadení dané konstrukce. Vždy je tedy zapotřebí odborného posouzení.

Související příspěvky

Proč stále uniká z rodinných domů teplo, i když je zateplená fasáda a vyměněná okna?

redakce

Víte jak vypadají moderní televizní stolky?

redakce

Realitní makléř bývá často rizikovým článkem řetězu při koupi nemovitosti

redakce

1 komentář

Verča 23. 2. 2017 at 18:01

Pozvěte si odborníky http://www.biotec.cz/odstraneni-spiny-z-prachu-smogu-exhalatu-a-necistot-z-kyselych-destu2.html.

Diskuze je uzavřena.