DŮM

Hodnoty staveb můžou být zachovány, pomůže společnost PROFI am BAU CM, spol. s r. o.

Stavby velmi rychle podléhají zubu času. Proto je potřeba je chránit, aby si zachovaly svou krásu. Účinnou ochranu nabízí  PROFI am BAU CM – jedinečné sanační omítky.

 

Léčba i předcházení

Na omítky staveb působí mnoho nepříznivých vlivů, díky kterým vznikají na omítkách nevzhledné skvrny a mapy. Častou poruchou je i odlupování omítky nebo solné výkvěty. Omítky pak působí velmi nevzhledně. Těmto projevům lze ale poměrně snadno zabránit. Výborně mohou pomoci speciální sanační omítky od PROFI am BAU CM.

Co jsou sanační omítky PROFI?

Sanační omítkové směsi Profi odpovídají požadavkům mezinárodní směrnice WTA (Merkblatt 2-9-04/D) na omítkové směsi pro vlhké a prosolené zdivo. Jedná se o omítkové směsi, které jsou určeny jak pro ruční, tak i strojní zpracování a jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití. Díky svému složení jsou tyto omítky schopny ve svých pórech ukládat soli a propouštět vodní páry z podkladu.

Tři základní typy

Společnost PROFI am BAU CM nabízí tři základní typy omítek. Prvním z nich je sanační kotvící postřik Profi Poretec WTA Vorspritzer. Dále je to podkladní omítka Profi Poretec WTA Ausgleichsputz, sloužící především k vyrovnání podkladu a ukládání škodlivých solí. Třetím produktem je sanační omítka Profi Poretec WTA Sanierplus.

Účinná ochrana

Sanačního systém Profi umožňuje především omezit rosení na povrchu omítky a zpětné pronikání vlhkosti do konstrukce. Vlhkost ze zdiva se přesouvá do omítky, odkud se může volně odpařovat, současně však žádná voda nemůže pronikat zpět. Tento efekt úspěšně chrání celou konstrukci. Suchý a nezasolený povrch brání tvorbě škodlivých plísní, hub a řas.

Více informací o sanačním systému Profi naleznete na www.profiambau.cz .

Související příspěvky

Dastech, zábradlí jako stavebnice

redakce

Jak postupovat při rekonstrukci půdy?

redakce

Správně vytápěná domácnost je ta, kde vzduch cirkuluje

redakce