Search

Hliníková okna se vyznačují moderním vzhledem a stabilní konstrukcí

Výhody hliníkových oken oproti jiným materiálům spočívají v kvalitě, odolnosti, ceně a využití především v prostorách, kde je zapotřebí zabudovat okna velkého formátu. Před pořízením kvalitních okenních rámů je třeba zvážit všechna pro a proti jednotlivých materiálů. Jednoznačnými kritérii jsou odolnost vůči hluku a vlivu povětrnostních podmínek, dále pak složitost údržby a cena.

 

Vyměňujeme stará okna za nová

Většinou během rekonstrukce budov, při zateplování fasády a celkové výměně zastaralých prvků dochází i na výměnu oken. Klasická dřevěná okna už vycházejí z módy, neboť jejich voděodolnost i izolační schopnosti ztrácejí na kvalitě. Příznivý vzhled dřevěných oken významně splňují materiály jako plast, hliník a jejich různé kombinace. Dají se pořídit dřevohliníková, plastohliníková, hliníková a plastová okna.

 

Výhody hliníkových oken oproti jiným materiálům

Hliníková okna jsou sympatická díky svému modernímu designu a stabilní konstrukci, která oproti jiným materiálům snese velkou zátěž skleněné plochy. Okna z hliníku se vyznačují znamenitou statikou. Při vestavbě hliníkových oken se nemusejí složitě upravovat okenní otvory, neboť hliník je z vyjmenovaných prvků nejvariabilnější. Dají se vyrobit okna z hliníku jakéhokoliv tvaru a různých rozměrů. Dalšími kladnými vlastnostmi hliníkových oken jsou izolační schopnosti, které se s použitím izolačních skel a zateplenému rámu vyrovnají oknům plastovým. Zajímavou položkou je i cena, kdy pořizovací náklady oken z hliníku jsou skutečně nízké. Zároveň je třeba zmínit i snadnou údržbu, neboť hliníkové rámy není třeba natírat. Pokud by vám vadil vzhled oken, dají se hliníková okna ošetřit libovolnou laminací a úpravou podle barevné stupnice RAL.

 

Nabídka konkrétních hliníkových oken

Zájemci o hliníková okna se můžou rozhodnout pro různé komorové profilové systémy s vysokou stabilitou a optimální tepelnou izolací. Na výběr jsou produkty se stavební hloubkou například do 62 milimetrů, možností zasklení v rámu až do 48 milimetrů, v okenním křídle až 62 mm. Bez příplatku se k některým typům oken dodávají izolační dvojskla.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *