Search

Hliník, plast, plastohliník – který materiál bude pro vaše okna tím nejlepším?

Zvažujete výměnu domovních oken za nová a nevíte, na jakého favorita vsadit? Připravili jsme pro vás malé porovnání jednotlivých materiálů se všemi jejich výhodami a nevýhodami.

Česká společnost BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. si v krátké době vybudovala jméno jako kvalitní dodavatel plastových oken a dveří. Snaží se však přizpůsobovat požadavkům svých zákazníků, takže se její nabídka rozrostla i o okna plastohliníková a ryze hliníková. A proč tomu tak je?

 

Plastová okna – když hledáte kvalitu za přiměřené peníze

V naší provenience jde stále o nejoblíbenější variantu. Prim hraje především nízká cena, ale i tady najdeme rozdíly. Ta nejlevnější plastová okna s profily třídy B nebo dokonce nižšími trpí mnoha nedostatky: rychle se deformují, povolují v rohových svárech apod. Na podrobné srovnání mezi jednotlivými třídami se můžete podívat ZDE.

BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. proto nabízí výhradně kvalitní plastová okna s profily VEKA třídy A. Oproti klasickým dřevěným oknům (eurooknům) poskytuje mnohem lepší izolační vlastnosti i menší prostupnost tepla. Výhodou je také konstrukce profilů s oddělenými komorami, které minimalizují vznik tepelných mostů.

Hliníková okna jsou odolná a dodávají se i ve větších rozměrech

Věděli jste, že hliníková okna si svou tvarovou stálost a odolnost proti působení rozdílných teplot udrží prakticky navždy? Pokud je násilím neohnete, sama od sebe se nezdeformují. Jsou velmi odolná proti vloupání a snadno zpracovatelný výchozí materiál umožňuje dodávat mnohem větší velikosti rámů, než je tomu u oken plastových.

Jen u hliníkových oken je možné dosáhnout vysoké protipožární a protikouřové ochrany ve všech typech nemovitostí. A navíc vás oslní svým atraktivním vzhledem.

Plastohliníková okna jako kompromis mezi atraktivním vzhledem a vysokou užitností

Rádi byste svým oknům dodali atraktivním vzhled hliníkových profilů, ale přejete si zároveň pro svou nemovitost zachovat všechny výhody plastových oken v čele s vysokým stupněm tepelně-izolačních vlastností? Pak budou pro vás ideální plastohliníková okna, která na plastový rám nasazují hliníkové klipy, jež je možné barevně upravit přesně podle vašeho vkusu a potřeb.

Okna tak vypadají jako hliníková, jsou však levnější a zároveň vysoce odolná. Prohlédněte si jednotlivé typy oken na stránkách www.bohemiaplast.cz. A vyberte si ta nejlepší pro svou nemovitost!
2 x komentováno u “Hliník, plast, plastohliník – který materiál bude pro vaše okna tím nejlepším?

  1. MarieS napsal:

    Nově se už dělají i plastová okna, která mají „hliníkový“ vzhled. Jsou celá šedá včetně vnitřního rámu. I když jsou otevřená, není poznat že jsou plastová, protože jsou celá šedá. Přitom vlastnosti okna zůstávají stejné. Tady jsou fotky a info: https://www.pramos.cz/nadcasova-seda-okna/

  2. kdyzsesypevoda napsal:

    Zrovna nedávno jsme měnili okna… odborníci nám řekli že hliník více propouští zimu a průvan, tak máme okenní profily z plastu, německá výroba firmy http://www.inoutic.cz/okenni-profily … jsem se tomu hodně bránila ale jde to fakt poznat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *