DŮM

Foukaná izolace vám v zimě ušetří náklady na vytápění

Čím dál studenější počasí, které hlásí příchod zimy, nás donutilo už před několika týdny zahájit topnou sezónu. Lidé z paneláků se tolik trápit nemusí, ale majitelé rodinných domů se opět obávají vysokých účtů za vytápění za celou sezónu. Jak na nákladech ušetřit?

Abychom v domě udrželi příjemnou teplotu, musíme topit a když jsou venku mrazy, tak topit víc. To samozřejmě stojí peníze. Často si ale neuvědomíme, že nám teplo může také někudy unikat a tak zbytečně protopíme více, než bychom měli. Nejvíce tepelných ztrát v domě vzniká na největší ploše bez oken a dveří, kterou je strop. Jak si pamatujeme ze školních hodin fyziky, teplý vzduch stoupá nahoru a pokud mu nic nezabrání, tedy strop není dostatečně izolovaný, pokračuje v cestě vzhůru a uniká nám z domu. Efektivní řešení je foukaná minerální izolace, která nám dokáže v zimě ušetřit až třetinu nákladů za vytápění a v létě naopak ochránit obytné prostory před jejich přehřátím.

To, že začala topná sezóna instalaci izolace nijak nevadí. Aplikace je rychlá, bez nutnosti stavby lešení nebo oblepování nábytku a podlah. Váš strop zvládne zkušený dělník izolovat během několika hodin a zároveň ani nijak neomezit běžný chod vaší domácnosti. Pomocí technologie foukání je izolační materiál přiveden na určené místo hadicí, která vede ze zásobníku materiálu umístěném na zaparkovaném autě před domem. Při samotné aplikaci izolace tak nevzniká žádný nepořádek, zbytky materiálu a není tak nutné nechat si zahradu změnit na staveniště. Izolant se díky technologii foukání dostane do všech  spár a mezer, čímž se zamezí vzniku tepelných mostů a je zajištěna opravdu dokonalá izolace. Minerální vlna, která se používá jako izolační materiál, je nehořlavá, odolá plísním i škůdcům, neslehne se po pár týdnech a nenasákává vodu. Foukanou izolaci lze použít do novostaveb i do starších objektů a perfektně se hodí také k opravě špatně položené původní izolace nebo jejímu doplnění.

Zateplení stropu vám může během topné sezóny ušetřit až třetinu nákladů na vytápění. Návratnost vstupní investice do foukané izolace je v porovnání s jinými druhy zateplení, jako je výměna oken nebo izolace fasády, velmi krátká.

Související příspěvky

Výběr vybavení ložnice si zaslouží vaši maximální pozornost

redakce

Garážová vrata přesně podle vašich představ

redakce

Nevyhnutelná budoucnost – ekologické kotle ATMOS.

redakce