Search

Dokonalá ložnice – co musí splňovat?

Víte, ve které místnosti vašeho domova trávíte denně nejvíce času? Je to, pro někoho možná trochu překvapivě, ložnice. Pokud tedy ovšem nepatříte k výjimkám, které spánku věnují sotva čtyři hodiny. Abyste se tady cítili příjemně a zasloužený odpočinek si náležitě vychutnali, měla by ložnice splňovat několik pravidel. Na jaká kritéria se tedy při zařizování zaměřit, na co si dát pozor a co rozhodně nepodcenit?

 

Tma a ticho

Tma a ticho se pozitivně podepisuje na kvalitě spánku. Pečlivě proto vybírejte pokoj, kam ložnici umístíte. Pokud se do oken opírají reflektory projíždějících aut či světlo pouličních lamp, nebude to pro spánek zrovna ideální. Jestli si však příliš vybírat nemůžete, pak alespoň nepodceňte úlohu žaluzií a rolet, které vám poskytnou jak světelnou, tak akustickou izolaci.

 

Barvy

Volte klidné neutrální barvy, spíše studenějšího charakteru. Ideální jsou tlumené zemité tóny, jako je hnědá, béžová nebo šedá. Vyhněte se naopak sytým, agresivním barvám, které usínání vůbec nesvědčí. Pokud si nevíte rady, jak je zkombinovat, aby prostor nepůsobil přeplácaně a nepřipomínal cirkusové šapitó, pak se obraťte na odborníky z interiérového studia.

Méně je více

Zařiďte si ložnici tak, aby se vám líbila vizuálně, a to včetně všech doplňků a dekorací. Každé ráno hned po probuzení se vám tak naskytne příjemný pohled. Nepřehánějte to zde s nábytkem. V tomto případě dvojnásob platí tvrzení, že méně je více. Kromě postele postačí už jen noční stolek, komoda na drobné prádlo a prostor na uskladnění oblečení. Pokud si nemůžete dovolit vlastní šatnu, pak jsou výhodným řešením vestavěné skříně, které představují nejen praktický, ale také estetický doplněk. Vyrábí se v mnoha designech, takže krásně oživí každý prostor. Umístit je lze po celé délce zdi, ale třeba i do výklenku a rohů, kam se normální skříně nevejdou. Nejen, že vám tak umožní využít veškeré volné místo na maximum, navíc budete mít všechno hezky u sebe a přehledně uspořádané. Tak, nechte si vytvořit ložnici na míru a uvidíte, že se vám v ní bude spát jako v bavlnce!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *