Search

Dodejte svým plastovým oknům zářivý lesk nejen na svátky!

Plastová okna jsou u majitelů nemovitostí stále oblíbenější především díky své příznivé ceně a značné odolnosti. Ale ani jejich údržba není nijak složitá. Stačí si zapamatovat několik základních triků, díky kterým svá okna kdykoliv rozzáříte, aniž byste poškodili jejich povrch nebo dokonce sklo.

Pokud si pořídíte kvalitní plastová okna, získáte kromě skvělého produktu a množství volného času. Okna z kvalitních materiálů se totiž velmi snadno čistí a šetří tak váš čas i peníze. Nevyžadují použití hrubé síly ani nákup drahých speciálních přípravků.

 

Co byste měli vědět o mytí plastových oken

1.Vždy je dobré koupit přímo čistící prostředky vyvinuté přímo pro údržbu plastových oken, které dokáží odstranit i silné nečistoty bez poškození rámu.

2.Zdaleka se vyhněte všem abrazivním složkám nebo kyselinám. Zcela zapovězen je samozřejmě i čistící písek.

3.Možná vás to překvapí, ale na rámy se nehodí ani papírové výrobky (ubrousky nebo toaletní papír). Pro jemný povrch rámu jsou zkrátka příliš hrubé.

4.Okna vždy čistíme vlhkým hadříkem. Čištění nasucho je nežádoucí a vniká při něm mimo jiné i statická elektřina.

5.Na okna zbytečně netlačte. Hladké povrchy a šikmé plochy umí s čištěním pomoci samy o sobě.

6.Sklo nikdy nemyjte, pokud je příliš studené nebo příliš horké.

7.Na opravdu silné znečištění použijte prostředek na bázi lihu nikoli alkoholu a to jen ve výjimečných případech.

8.Drobné poškrábání rámů je možné zaleštit ovčí vlnou. Větší defekty je třeba vždy konzultovat s odborníkem.

9.Pokud používáte utěrky z mikrovlákna, dbejte na jejich kvalitu. Ty nejlevnější se svým složením totiž mikrovláknu vůbec nepodobají.

10.Při mytí se snažte použít jiné než kruhové pohyby. Ty si nechte pouze na leštění. 

Pokud chcete mít jistotu, že budou vaše plastová okna stále čistá a krásná, dejte přednost rychlé údržbě několikrát ročně než pracnému mytí je jednou před největšími svátky. Malá vrstva špíny se odstraňuje mnohem rychleji a snadněji a často nemusíte přistupovat ani k žádné chemii. Bezpečí vašich plastových oken tak nebude v žádném případě ohroženo a zůstanou dlouho krásná a bez poskvrnky. Budete-li mít přesto pochybnosti o správném způsobu čištění, nebojte se kontaktovat svého dodavatele. My v BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.  vám vždy rádi pomůžeme.  

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *