DŮM

Děsíte se výdajů za letošní topnou sezonu? 

Loňská i předloňská zima patřily z hlediska teplot k mírnějším. I když byla loňská zima jedna z nejmírnějších, cena za vytápění nebyla nejmenší. Svůj podíl na tom má neustálé zdražování elektřiny, plynu i tuhých paliv, ale také neustále se snižující izolační vlastnosti stavebních materiálů. Zejména u starších staveb uniká rok od roku více tepla. Pokud jste letos neprovedli žádná opatření, která by měla zamezit tepelným ztrátám, dá se čekat, že výdaje za letošní sezonu budou ještě vyšší.

 

Nemusí být pozdě!

Je pravda, že na většinu opatření proti tepelným ztrátám je v tuto chvíli už opravdu pozdě. Zateplit fasádu před zimou už asi nestihnete. Navíc je to věc, která je finančně nákladná a je potřeba důkladně promyslet a neuspěchat. Výměna oken by měla probíhat také v létě. Výroba trvá i několik týdnů a měnit okna na přelomu listopadu a prosince při opravdu chladných teplotách by vás velmi omezilo v komfortu využívání domácnosti. Naštěstí existují i způsoby, které se dají  efektivně a bez rizika provádět i v tomto ročním období a rozhodně se nejedná o žádná provizorní řešení. Jedná se o zateplení půd a stropů.

 

Pozor, abyste se neunáhlili

Obecně je zateplení půd nejlepší možnou variantou, jak zabránit velkým tepelným ztrátám v zimním období. Teplý vzduch stoupá vzhůru a bez zateplených stropů z objektu uniká téměř bez užitku. Pozor si musíte dát především na správný výběr materiálu a technologie jeho aplikace. I v této oblasti existuje totiž několik metod a způsobů, jak stropy zateplit. Rozdíly v účinnosti jsou opravdu obrovské. V podstatě se jedná o 2 základní technologie. Můžete vybrat zateplení pomocí deskových materiálů nebo foukané izolace.

20120224224922

Foukané izolace dosahují nejlepších hodnot

Půdy starších rodinných domů bývají často složitě přístupné a členité. Například pro deskové izolační materiály to může znamenat velký problém. Členitost některých půd při pokládce izolačních desek zabraňuje dokonalému napojení a tak vznikají tepelné mosty, kterými bude teplo unikat stále dál. Při řezání deskových materiálů vzniká odpad, který nevyužijete, ale stejně ho musíte zaplatit. Po domě se s materiálem pohybuje spousta montážních dělníků a ti naruší celý chod domácnosti. Foukané minerální izolace vytvoří na půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu, který si poradí s jakýmkoliv prostorem. O aplikaci se stará jediný pracovník, který na půdě ovládá aplikační hadici. Materiál putuje na střechu hydraulicky, právě pomocí hadice z nákladního automobilu, který je zaparkován před domem. Žádný nepořádek, 1 člověk v bytě a hotovo je za jediné odpoledne. Úspory při správné volbě materiálu mohou činit až 30% ze stávajících nákladů.

Specialistou na foukané izolační materiály je na našem trhu společnost Foukané Izolace s.r.o., kterou najdete na www.foukaneizolace.cz.

Související příspěvky

Bydlení spjaté s přírodou v Praze

redakce

Velké rodinné domy nemusí být pouze na vesnicích, ale i v Praze

redakce

Jak poznat kvalitního kominíka, když potřebujete revizi či opravu komínu?

redakce