DŮM

Daikin Altherma! Tepelné čerpadlo pro moderní novostavby!

Šetření nákladů na vytápění a ohřev teplé vody jsou v současnosti velmi ožehavá a často diskutovaná témata. V moderní architektuře e prostor jen pro kvalitní technologie, které zajistí efektivní a přitom vysoce účinná řešení v těchto oblastech. A přesně k těmto účelům jsou určena tepelná čerpadla. Ne všechny druhy jsou ale schopné dosahovat požadovaných účinků. Mezi nejkvalitnější modely v současnosti na trhu se řadí Daikin Altherma. Mezi veřejností a odborníky je tento druh tepelných čerpadel považován za ideální volbu pro moderní rodinné domy.

 

V čem jsou hlavní výhody tohoto druhu?

Především se jedná o tepelné čerpadlo uznávaného výrobce. Společnost Daikin je celosvětově uznávaným specialistou na výrobu a vývoj vysoce kvalitních tepelných čerpadel nejvyšší úrovně. V nabídce Daikin je možné najít hned několik druhů čerpadel. Při vývoji nových modelů využívá nejnovější poznatky v této oblasti a neustále nesnaží o jejich inovaci. A právě Daikin Altherma je tepelným čerpadlem, které bylo vyvinuto, aby splňovalo požadavky moderních novostaveb. Výrazným způsobem šetří energii, snadno se ovládá, ohřívá teplou vodu a hodí se i pro využití na nízkoenergetických stavbách. Navíc jsou nabízeny hned 3 konkrétní druhy tepelných čerpadel Daikin Altherma – nízkoteplotní, vysokoteplotní a geotermální.

 

Nízkoteplotní čerpadlo

Nízkoteplotní čerpadlo Daikin Altherma je model, odebírající energii z venkovního vzduchu a v uzavřeném okruhu je díky nejnovějším technologiím teplo čerpáno z nízké na vyšší úroveň. Nashromážděné teplo je posléze výměníkem tepla předáváno do systému ohřevu vody a zajišťuje rozvod do otopných systémů. Tepelné čerpadlo dokáže pracovat také na opačném principu a v letním období ochlazovat interiér.

 

Vysokoteplotní čerpadlo

Vysokoteplotní čerpadlo Daikin Altherma také odebírá tepelnou energii z venkovního vzduchu. Jedná se o systém dvojitého tepelného čerpadla – vnější a vnitřní model. Obě čerpadla jsou založena na invertorové technologii a jsou schopna ohřívat vodu až na 80°C, což je v oblasti tepelných čerpadel nadstandardní hodnota.

Geotermální čerpadlo

Geotermální čerpadlo neodebírá a nevyužívá energii z venkovního vzduchu, ale ze země. A to v hloubce 5m pod zemí, kde se konstantně udržuje stálá teplota okolo 10°C, která moderním čerpadlům Daikin Altherma stačí k tomu, aby ji přeměnila na dostatečnou energii k ohřevu vody a vytápění domácností.

Detailní informace najdete na www.daikin.cz.

Související příspěvky

Postup při realizaci zimní zahrady

redakce

Pro krásný vzhled vaší venkovní terasy z kompozitu

redakce

Dřevěné fasády – kvalitní evropské a exotické dřeviny

redakce