DŮM

Co všechno je třeba pro správnou realizaci balkónu?

 

Při realizaci balkónů a teras a jejich skladby je nejdůležitějším prvkem především jejich ochrana před vnějšími vlivy. Balkony a terasy totiž musí působení vnějších vlivů odolávat v průběhu celého roku. Na balkony střídavě působí suché teplo, déšť, mráz, sníh, mlha a vlhkost. Při nesprávném výběru konstrukčního řešení se může stát, že balkóny a terasy nebudou dostatečně odolné, aby dokázaly dlouhodobě odolávat působení vnějších vlivů a jejich konstrukce začne chátrat. Nejenže balkóny a terasy budou zanedlouho vypadat nevzhledně, ale také mohou být nebezpečné. Je tedy nutné všechny součásti na balkóny vybírat u specialistů.

 

Společnost Detalon má pro vás připraveno mnoho možností, jak správně udělat balkon i terasu!

Stavební konstrukční systémy pro balkony a terasy je nejdůležitější součástí při realizaci balkonu nebo terasy. Právě zde se totiž rozhoduje, jak odolná bude celá konstrukce těchto částí staveb. Největším nepřítelem balkonu a teras je samozřejmě voda ve všech svých podobách (déšť, voda i led). Pokud se voda nebo vlhkost dostane pod izolaci do samotného materiálu, připravte se na nemalé problémy. Balkóny a terasy začnou mnohem rychleji chátrat. Zajištění dokonalého odvodnění balkonu a teras společně se systémem kvalitní hydroizolace je základem dlouhodobé odolnosti obou stavebních částí. Pro tyto účely vám společnost Detalon připravila několik způsobů systémového řešení balkónů a teras.

 

Z jakých částí se jednotlivá řešení skládají?

Balkony a terasy nejsou nikdy totožné a jsou na ně vždy kladeny odlišné nároky. Proto jsou i systémová konstrukční řešení od Detalon rozdílná, pro určité druhy balkónů a teras. Vždy jsou ale základem kvalitní izolační materiály, které zabraňují průniku vody a vlhkosti do konstrukce. Pro správné odvodnění musí být zajištěn především dostatečný spád. Voda musí být odvedena a k tomu poslouží odvodňovací žlaby a svody. Pod samotnou podlahovou krytinou (nejčastěji dlažbou) musí být systém promyšlených a na sebe navazujících konstrukčních prvků. Jedině tak může být balkon dostatečně odolný před působením vnějších vlivů. Konstrukční systémy také obsahují flexibilní lepidlo na dlažbu, spárovací hmoty, spojovací profily, ukončovací profily a mnoho dalších součástí, podle konkrétního druhu stavebního řešení. Vysoká kvalita u všech jednotlivých součástí konstrukčních systémů je samozřejmostí.

 

Kompletní nabídku systémů naleznete na www.detalon.cz.

 

 

Související příspěvky

Moderní domov ze dřeva představuje dostupné, avšak velmi odolné bydlení

redakce

Fasádní izolační deska Rockwool Frontrock MAX E získává prestižní ocenění Výrobek roku 2009

redakce

Rekonstrukce našeho baráku – jak a kde jsme sehnali elektroinstalační materiál

redakce