DŮM

Co všechno je třeba pro správnou realizaci balkónu?

 

Při realizaci balkónů a teras a jejich skladby je nejdůležitějším prvkem především jejich ochrana před vnějšími vlivy. Balkony a terasy totiž musí působení vnějších vlivů odolávat v průběhu celého roku. Na balkony střídavě působí suché teplo, déšť, mráz, sníh, mlha a vlhkost. Při nesprávném výběru konstrukčního řešení se může stát, že balkóny a terasy nebudou dostatečně odolné, aby dokázaly dlouhodobě odolávat působení vnějších vlivů a jejich konstrukce začne chátrat. Nejenže balkóny a terasy budou zanedlouho vypadat nevzhledně, ale také mohou být nebezpečné. Je tedy nutné všechny součásti na balkóny vybírat u specialistů.

 

Společnost Detalon má pro vás připraveno mnoho možností, jak správně udělat balkon i terasu!

Stavební konstrukční systémy pro balkony a terasy je nejdůležitější součástí při realizaci balkonu nebo terasy. Právě zde se totiž rozhoduje, jak odolná bude celá konstrukce těchto částí staveb. Největším nepřítelem balkonu a teras je samozřejmě voda ve všech svých podobách (déšť, voda i led). Pokud se voda nebo vlhkost dostane pod izolaci do samotného materiálu, připravte se na nemalé problémy. Balkóny a terasy začnou mnohem rychleji chátrat. Zajištění dokonalého odvodnění balkonu a teras společně se systémem kvalitní hydroizolace je základem dlouhodobé odolnosti obou stavebních částí. Pro tyto účely vám společnost Detalon připravila několik způsobů systémového řešení balkónů a teras.

 

Z jakých částí se jednotlivá řešení skládají?

Balkony a terasy nejsou nikdy totožné a jsou na ně vždy kladeny odlišné nároky. Proto jsou i systémová konstrukční řešení od Detalon rozdílná, pro určité druhy balkónů a teras. Vždy jsou ale základem kvalitní izolační materiály, které zabraňují průniku vody a vlhkosti do konstrukce. Pro správné odvodnění musí být zajištěn především dostatečný spád. Voda musí být odvedena a k tomu poslouží odvodňovací žlaby a svody. Pod samotnou podlahovou krytinou (nejčastěji dlažbou) musí být systém promyšlených a na sebe navazujících konstrukčních prvků. Jedině tak může být balkon dostatečně odolný před působením vnějších vlivů. Konstrukční systémy také obsahují flexibilní lepidlo na dlažbu, spárovací hmoty, spojovací profily, ukončovací profily a mnoho dalších součástí, podle konkrétního druhu stavebního řešení. Vysoká kvalita u všech jednotlivých součástí konstrukčních systémů je samozřejmostí.

 

Kompletní nabídku systémů naleznete na www.detalon.cz.

 

 

Související příspěvky

Rekonstrukce bydlení nemusí být tak složitá, jak se zdá

redakce

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je moderní řešení pro rodinné domy

redakce

Tepelně-vlhkostní posudek se rozhodně vyplatí!

redakce