DŮM

Co vše budete potřebovat při rekonstrukci půdy?

Zejména půdy u starších rodinných domů bývají často nevyužívané a jen chátrají. Naši prarodiče i rodiče využívali ještě půdy ke skladování sena, ale v současnosti jsou půdy využívány spíše ke skladování nepořádku. A půdy starých rodinných domů jsou většinou velké a honosné a je škoda jich nevyužívat. Nemusíte hned, jako obytnou místnost, ale jen jako hernu pracovnu, dílnu nebo výtvarný kout. Co vše je ale zapotřebí?

 

Nejprve prostup na půdu z interiéru

Většina půd u starších rodinných domů je přístupná jen z exteriéru, což by bylo nepohodlné. Je tedy nutné zařídit na půdu prostup z interiéru. Nejprve vyhodnoťte vhodné místo pro prostup a pak si vyberte, jaké schody budou pro vaše potřeby ideální. Pokud máte v interiéru dostatek místa, můžete na půdu vystavit klasické schodiště. Pokud máte místa méně a nechcete, aby vám schodiště v interiéru překáželo, jsou ideální variantou půdní schody. Ty jsou skládací i s poklopem a poklop se schody se otevírá jen v případě potřeby.

 

Dále je na řadě podlaha

Ať už se bude jednat o obytnou nebo jen zábavnou místnost, kvalitní podlaha je zapotřebí. Na půdách jsou většinou jen nosné trámy a ty jako podlaha nestačí, ale jsou ideálním podkladem. Na trámy by se měl instalovat ještě podlahový rošt, protože jsou od sebe většinou dost vzdálené. Rošt může být tvořen například z KVH hranolů. Na hranoly stačí pak jen připevnit deskový materiál. Ideální volbou jsou OSB desky, které slouží jako skvělý podklad pro podlahové krytiny i jako dočasná podlaha.

 

Ještě zakrýt střešní trámy

Půdy nevypadají hezky, když jsou na stěnách a na stropech jen holé trámy. Z hlediska tepelné izolace to také není ideální řešení. Prostor mezi trámy je tedy vhodné zateplit tepelnou izolací a pak opět zadělat deskovým materiálem. Na stěny a příčky se ale spíše, než OSB desky hodí sádrokartonové desky. Ty pak lze jednoduchým zastěrkováním proměnit v krásnou, čistou a rovnou plochu. Všechny tyto pojmenované stavební materiály a vybavení, které jsou třeba k rekonstrukci půdy, můžete najít na jediném místě.

Stačí navštívit www.stavbaonline.cz, jedno z největších stavebnictví na internetu s velmi příznivými cenami.

Související příspěvky

Rohové krby jsou pro moderní domácnosti stále oblíbenější! Proč?

redakce

Vaše parapety rozkvetou

redakce

Kvalitní kotel, čerpadla nebo obklady? Víme kam pro ně!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.