DŮM

Co vše budete potřebovat při rekonstrukci půdy?

Zejména půdy u starších rodinných domů bývají často nevyužívané a jen chátrají. Naši prarodiče i rodiče využívali ještě půdy ke skladování sena, ale v současnosti jsou půdy využívány spíše ke skladování nepořádku. A půdy starých rodinných domů jsou většinou velké a honosné a je škoda jich nevyužívat. Nemusíte hned, jako obytnou místnost, ale jen jako hernu pracovnu, dílnu nebo výtvarný kout. Co vše je ale zapotřebí?

 

Nejprve prostup na půdu z interiéru

Většina půd u starších rodinných domů je přístupná jen z exteriéru, což by bylo nepohodlné. Je tedy nutné zařídit na půdu prostup z interiéru. Nejprve vyhodnoťte vhodné místo pro prostup a pak si vyberte, jaké schody budou pro vaše potřeby ideální. Pokud máte v interiéru dostatek místa, můžete na půdu vystavit klasické schodiště. Pokud máte místa méně a nechcete, aby vám schodiště v interiéru překáželo, jsou ideální variantou půdní schody. Ty jsou skládací i s poklopem a poklop se schody se otevírá jen v případě potřeby.

 

Dále je na řadě podlaha

Ať už se bude jednat o obytnou nebo jen zábavnou místnost, kvalitní podlaha je zapotřebí. Na půdách jsou většinou jen nosné trámy a ty jako podlaha nestačí, ale jsou ideálním podkladem. Na trámy by se měl instalovat ještě podlahový rošt, protože jsou od sebe většinou dost vzdálené. Rošt může být tvořen například z KVH hranolů. Na hranoly stačí pak jen připevnit deskový materiál. Ideální volbou jsou OSB desky, které slouží jako skvělý podklad pro podlahové krytiny i jako dočasná podlaha.

 

Ještě zakrýt střešní trámy

Půdy nevypadají hezky, když jsou na stěnách a na stropech jen holé trámy. Z hlediska tepelné izolace to také není ideální řešení. Prostor mezi trámy je tedy vhodné zateplit tepelnou izolací a pak opět zadělat deskovým materiálem. Na stěny a příčky se ale spíše, než OSB desky hodí sádrokartonové desky. Ty pak lze jednoduchým zastěrkováním proměnit v krásnou, čistou a rovnou plochu. Všechny tyto pojmenované stavební materiály a vybavení, které jsou třeba k rekonstrukci půdy, můžete najít na jediném místě.

Stačí navštívit www.stavbaonline.cz, jedno z největších stavebnictví na internetu s velmi příznivými cenami.

Související příspěvky

Vchodové dveře jsou základem každého domu

redakce

Ve starších rodinných domech se teplo udrží jen velmi krátce

redakce

Vyhřejte moderně svou domácnost

redakce