DŮM

Co nesmí chybět žádnému kutilovi

Box na nářadí je jedním z nejpraktičtějších kousků bytového zařízení. I když je pomoc kvalifikovaného a zkušeného odborníka někdy nepostradatelná, většinu závad můžete opravit sami. Co by žádnému kutilovi nemělo chybět?

Sada šroubováků

Mezi ruční nářadí, které nesmí doma chybět, se bezpochyby řadí šroubováky. Ať už montujete nábytek, upravujete uvolněné šrouby v domácích spotřebičích nebo upravujete utrženou elektrickou zásuvku, potřebujete sadu šroubováků. Nemusí to být celá kolekce s mnoha druhy šroubováků – pro elektroinstalační práce vám postačí běžné ploché křížové šroubováky a izolovaný šroubovák.

Kleště, kombinačky

Budou užitečné pro drobné zlatnické a truhlářské opravy, montáž nábytku, ale i renovace a úpravy interiérů. Jejich hlavní funkce umožňují drcení a držení různých prvků pomocí profilovaných čelistí a plochého hrotu kleští. Kromě toho kleště poslouží k uchopení a tahání (např. při odstraňování hřebíků).

Pravítka a měřicí pásky

Při provádění rekonstrukcí, plánování dokončovacích úprav a zařizování interiéru, věšení nábytku a dalšího vybavení na zeď nebo prostě provádění různých oprav musíme mít zařízení na měření delších vzdáleností, se kterýma by si standardní pravítko prostě neporadilo.

Kladivo

Není možné vyjmenovat všechna použití kladiva. Je základním vybavením každého kutilského boxu. Se správnou koncepcí jeho použití se kladivo může hodit při každé domácí opravě. Kladiva se liší především hlavou a zářezem. Vyplatí se mít v krabici několik kladívek v různých variantách.

Vodováha

Je dokonalým doplňkem pro usnadnění renovačních a dokončovacích prací. Díky ní můžete označit dokonale rovné povrchy. V první řadě pomůže při určení správné roviny a svislosti stěn. Pokud si navíc glazuru obkládáte sami, vodováha se postará o to, abyste to dělali rovnoměrně. Vodováha je také pomůckou při zavěšení poliček a nástěnných dekorací – váš domov či byt díky ní dotvoří esteticky a harmonicky.

Aku vrtačka

Jedná se o elektrické nářadí, které umožňuje především šroubování a demontáž šroubů. Takové vybavení se vám bude hodit zejména tehdy, když budete střídavě vrtat otvory a šroubovat šrouby. Aku vrtačku/šroubovák lze použít jak při skládání nábytku a jeho zavěšování na stěnu, tak i při renovačních pracích.

Související příspěvky

Hliník vs. plast aneb velký souboj vchodových dveří

redakce

Přemýšlíte o letním koupání ve vlastním bazénu?

redakce

Prodej stavebního řeziva

redakce