Search

Chyby při zařizování kuchyně

Kuchyně patří k nejfrekventovanějším místům v domácnosti. Každý z nás se tady v průběhu dne ocitne hned několikrát. Ráno si tady chystáme snídani, vaříme kávu nebo připravujeme dětem svačinu do školy, večer vaříme večeři pro celou rodinu nebo sem zavítáme, když nás honí mlsná. Jídlo je základní lidskou potřebou a bez něj to prostě nejde. Abychom zde mohli všechny pokrmy ukuchtit, musí být kuchyně plně funkční a poskytovat nám potřebné pohodlí. Jak toho docílit a vyvarovat se zbytečných chyb, kterých se řada z nás dopouští?

 

Málo úložných prostor

Dostatek úložných prostor by měl být v kuchyni samozřejmostí. Bez nich se tady totiž neobejdeme. Do nejrůznějších skříněk, polic a zásuvek je třeba uskladnit nejen všechny potraviny, ale i hrnce a další nádobí, které potřebujeme k vaření a přípravě jídel. Snažte se proto maximálně využít každý centimetr volného místa, například rohové skříňky nebo různé plnovýsuvné systémy.

Nevhodné uspořádání

Většina z nás má tendenci skládat talíře či celé jídelní soupravy do horních skříněk. Tím si však jen ztěžujeme práci, takovéto uspořádání je totiž krajně nepraktické. Při vyndávání hrozí, že se nádobí rozbije nebo se na dotyčnou osobu úplně sesune. Najděte proto pro ně lepší umístění ve spodních skříňkách, budete je tak mít nejen pohodlně při ruce, ale zároveň získáte i lepší přehled.

 

Podcenění estetické stránky

Pozvednout kvalitu a chuť jídla pomůže i způsob servírování. Právě estetická úloha nádobí se však často podceňuje. Přitom z krásných hrnků a šálků bude lépe chutnat nejen vám samotným, ale i vašim hostům, kteří k vám zavítají na návštěvu. Důležité je, abyste nádobí měli dostatek – rozhodně totiž nevypadá hezky, když na stůl přinesete kousky ve stylu „každý pes, jiná ves“.

Absence útulnosti

A u estetické stránky ještě zůstaneme. Kuchyně totiž nejen, že musí být dokonale funkční a praktická, ale navíc i dostatečně útulná. Vyšperkujte si ji proto tak, abyste se tady cítili dobře.

Pomohou různé bytové doplňky a dekorace, jako květiny, obrázky na zeď, záclony, závěsy či podsedáky na židle. Pak tady budete rádi trávit váš čas nejen u jídla.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *