DŮM

Chcete zateplit půdu a hledáte správný materiál a technologii?

Ztrácí váš rodinný dům hodně tepla a vy se zajímáte o to, kde dochází k největším tepelným únikům? K odpovědi nemusíte mít vystudovanou žádnou vysokou školu v oblasti architektury, ale stačí vám základní znalosti z hodin fyziky na základní škole. Teplý vzduch má nižší hustotu, je tedy lehčí a stoupá směrem vzhůru. Pokud tedy chcete zamezit tepelným ztrátám, měli byste nejprve zateplit stropy a půdy. Jenže jaký materiál a technologii vybrat, když je jich na trhu více?

 

Deskovým materiálům se raději vyhněte!

Možná vás jako první řešení napadnou izolační desky z polystyrenu nebo tvrzené desky z izolační vaty. Při zateplování půd se raději deskovým materiálům vyhýbejte, zejména pokud se jedná o složitě členěné půdy. I na rovných plochách půd vznikají mezi jednotlivými deskami tepelné mosty. I malou mezerou může unikat velké množství tepla, a když už se rozhodnete pro investici do zateplení, mělo by být řešení co nejlepší. Deskové materiály se navíc špatně pokládají na složitá místa – rohy, okolo komína nebo do krajů. Na zateplení půd se lépe hodí jiná technologie. Jaká?

 

Foukané minerální izolace

Mezi nejlépe hodnocené technologie zateplení půd v současné době patří foukané minerální izolace. Proč? Dokáží na jakékoliv půdě vytvořit souvislou vrstvu izolačního materiálu bez mezer a tepelných mostů. Ty nejkvalitnější foukané izolační materiály mají nejen vysoké izolační schopnosti, ale zároveň jsou nesléhavé, nehořlavé, odolné proti vlhkosti, škůdcům i plísním. Jak se aplikují?

 13

O aplikaci se stará jediný pracovník

Nemusíte se bát, že při zateplení půdy se bude po vašem domě pohybovat parta montážních dělníků, kteří naruší chod domácnosti a udělají nepořádek. Společnost Foukané Izolace s.r.o., jeden z největších specialistů v této oblasti s více než 18-letými zkušenostmi například zatepluje tak, že o nich téměř nevíte. Na půdě je jen jediný pracovník, který obsluhuje aplikační hadici. Izolační materiál je uskladněn na automobilu, který zůstává před domem. Do objektu putuje hydraulicky, hadicí. Nikde nevzniká žádný nepořádek ani odpad a každý kousek materiálu se dostane na místo určení.

Detailní informace najdete na www.foukaneizolace.cz.

 

Související příspěvky

Vyberte si nová plastová okna nebo dveře přímo u výrobce

redakce

Postup při realizaci zimní zahrady

redakce

Panel – projekt s.r.o., firma zabývající se kompletní revitalizací panelových domů

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.