DŮM

Chcete ušetřit tisíce? Izolujte na splátky!

Snad každý si chce zvýšit úroveň bydlení. Často vystačíme s rekonstrukcí svého domu. Náklady nemusí být enormní. Vždy však mějme na zřeteli co efekt investice. Jinými slovy – investovat se vyplatí, když to kromě zvýšeného pohodlí přinese úsporu. Rozhodně je vhodné začít kvalitním zateplením. Jaké jsou možnosti financování?

1. Úvěr

Hypoteční úvěr má smysl při částkách nad 300 tisíc, má vysoké počáteční náklady na schválení úvěru. Úvěr ze stavebního spoření vezmeme v případě, že máme u stavební spořitelny naspořeno aspoň 40 % z cílové částky. Pak čerpáme meziúvěr. I když bude „stavebko“ kvůli úsporným opatřením vlády méně výhodné, stále se vyplatí. Úrok u úvěru ze stavebního spoření se pohybuje mezi 3 až 5 %, ale splátky zatíží rozpočet na dlouhou dobu.

Méně výhodné jsou spotřebitelské úvěry. Úroky dosahují 6-12 %. Je dobré předem ověřit si úrokové sazby a zjistit vstupní poplatky i podmínky umoření. I zde nám vysoké splátky na dlouhé časové období znepříjemní život.

2. Spoření

Dobrou možností je naspořit, zvláště na menší rekonstrukci. Velkou nevýhodou je, že není možno provést ji ihned, je třeba naspořit.

Kdybychom například plánovali investici za 80 000 korun a dávali stranou měsíčně 6,5 tisíce korun na spořící účet 1,75 %, našetřili bychom na rekonstrukci až za rok, při měsíční úložce 3300 korun za dva roky. To představuje značnou finanční zátěž. Do doby ukončení spoření nešetříme náklady.

3. Izolace na splátky

Je však ještě jedna „chytrá“ možnost. Celkem 30 % nákladů na vytápění rodinného domku můžeme ušetřit, jestliže dokonale zateplíme strop obytných prostor systémem MAGMARELAX, tedy podlahu na půdě domu. Tudy totiž bez užitku uteče třetina tepla z obytných prostor.

Ve spolupráci s Komerční bankou nabízí společnost IP IZOLACE POLNÁ velmi elegantní řešení investice – program Izolace na splátky. Vůbec nezatíží rodinný rozpočet a zateplení můžeme realizovat ihned.

Ale jak na to, když nemáte dost hotových peněz? Využijte Izolaci na splátky a splácejte z úspor energií!

Postup je jednoduchý. Vyplníte nezávaznou poptávku a technik firmy přijede na prohlídku objektu. Navrhne výšku izolace a postup realizace, spočítá cenu za celé zateplení stropu. Pokud projevíte zájem o Izolaci na splátky, navrhne variantu splácení. Právě v tom tkví ta „jedinečnost“. Splátka totiž bude ve výši vypočtených úspor za topení. Výhodou je, že ihned izolujete, vůbec nezatížíte rodinný rozpočet (úvěr splácíte z úspor) a ještě si uvolníte ruce pro další investice – buď dále spoříte nebo vezmete jiný úvěr. Izolace na splátky je bankovní produkt s výhodnými podmínkami, za jehož vyřízení nezaplatíte vůbec nic. K vyřízení postačí jen dva doklady. Vše za vás vyřídí firma přímo u vás doma, nemusíte chodit na pobočku banky. S náklady na foukanou minerální izolaci MAGMARELAX se u rodinného domku vejdete do padesáti tisíc korun. A návratnost je velmi rychlá. Zpravidla nepřekročí 4,5 roku.

 

Co říkáte, není tohle bomba?

Využijte jedinečnou akci 20% slevu na foukanou minerální izolaci ještě dnes!

Více informací na www.magmarelax.cz/akce nebo na telefonní čísle 800 100 533.

POMOZTE LIDEM V ZÁPLAVOVÝCH OBLASTECH!
PŘISPĚJTE SPOLU SE SPOLEČNOSTÍ IP POLNÁ!


Firma IP Polná se rozhodla přispět z každé zakázky zrealizované do konce měsíce června částkou 1 000 Kč, která bude převedena na sbírkové konto SOS Povodně 72027202/0300, které otevřela organizace Člověk v tísni.

Pokud jste rozhodnuti zaizolovat dům, pomůžete tak nejen sobě!

Související příspěvky

Pohodlné sezení je základem boje proti bolesti zad

redakce

Markýzy existují i na střešní okna! Víme, kde najít ty nejlepší

redakce

Zaujměte designem svých vrat

redakce