DŮM

Čerpadlo vzduch voda, které se nezadýchá ani při vytápění velkých budov? Je jím HELIOTERM SOLID M

Vlastnosti HELIOTERM SOLID M oceňuje česká i rakouská odborná veřejnost. V České republice se toto tepelné čerpadlo těší z ceny TZB EXPO, kde se stalo jediným oceněným obnovitelným zdrojem energie. V Rakousku, odkud pochází firma HELIOTERM, Rakouský technologický ústav udělil tomuto čerpadlu Evropskou značku kvality Q. Čím je toto tepelné čerpadlo tak výjimečné?

 

Výjimečně levný a spolehlivý provoz

V první řadě jsou to velmi nízké provozní náklady, dokonce i při teplotách hluboko pod bodem mrazu, kdy průměrný roční topný faktor činí 5,2. V kaskádním zapojení s jedním regulátorem výkonu lze s tímto čerpadlem dosáhnout topného výkonu 600 kW. K dosažení nízkých provozních nákladů pomáhají tomuto čerpadlu i patentované inteligentní technologie provozu chladicího cyklu (technologie twin-x, dsi). Zároveň, jedná díky inovativním spirálovým kompresorům je HELIOTERM SOLID M vysoce spolehlivé a prakticky bezúdržbové tepelné čerpadlo. Výkon tohoto tepelného čerpadla neklesá při nízkých teplotách tak výrazně jako u konkurence, v případě teplot -10 °C je za „standard“ považován pokles výkonu o čtvrtinu, výkon HELIOTERM SOLIM přitom klesá pouze o desetinu, toto tepelné čerpadlo je navíc schopno pracovat i při teplotách -25 °C a vyžaduje výrazně menší dotopový kotel.

 

Extrémně nízká hlučnost

Další výhodou je velmi nízká úroveň provozního hluku, což potvrzuje i výše zmíněná Evropská značka kvality Q. Hladina akustického tlaku v 1 m činí 35 – 48 dB(A), toto tepelné čerpadlo je tedy možné umístit i v blízkosti vytápěné budovy a tím výrazně snížit množství použitého předizolovaného potrubí.

 

Technické parametry tepelného čerpadla HELIOTERM SOLID

 

Kvalitní zpracování venkovní jednotky

Za pozornost stojí i zpracování venkovní jednotky, jež kompletně zakrývá ventilátory a přípojky, navíc s možností bezpečného řešení zakrytí ventilátorů při použití např. ve školkách a školách. Venkovní jednotka je zhotovena z exolovaného hliníku a tvrzeného skla, design bočních panelů je dokonce možno dodat s designem na přání.

Velkoobchodní zastoupení tepelných čerpadel HELIOTERM pro Českou republiku zajišťuje společnost GT Energy, která vám ráda poskytne informace o výhodách HELIOTERM SOLID M ve vašem konkrétním případu.

Související příspěvky

V České republice s 20 720 požáry za rok 2018 je chytrý detektor kouře Netatmo nejlepší způsob jak ochránit svůj domov

redakce

Kouzelné teplo domova díky radiátorům

redakce

Dřevohliníková okna – bezúdržbové řešení pro každý typ stavby.

redakce