DŮM

Čas topení v domácnostech se neúprosně blíží

 

Zima, chlad a sychravé počasí se blíží stále rychleji a začátek topné sezony je téměř za dveřmi. Díky brzkému příchodu sychravého počasí už mnoho domácností dokonce topnou sezonu zahájilo. Dřívější začátek topné sezóny má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, plynu nebo větší spotřebu tuhých paliv. Ruku v ruce s tímto faktem jsou spojeny i vyšší výdaje a větší finanční zátěž na vytápění. nikdo z nás nechce platit více, ale jak tomu zabránit?

Teplo se nesmí dostat ven

Úniky tepla jsou běžným jevem zejména u starších staveb a hlavně u rodinných domů. Teplo, které má místnost ohřát, se přes nedostatečnou izolaci dostává ven, téměř bez užitku. Nejčastějšími důvody úniku tepla jsou stará okna nebo teplo uniká ven i zdivem. Ovšem nejčastěji uniká teplý vzduch stropem. Jedná se o základní fyzikální jev, kdy teplý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Pokud nejsou stropy nebo střechy dostatečně izolovány, aby těmto únikům zabránila, teplý vzduch uniká téměř bez užitku. Jaké je tedy nejúčinnější řešení? Včasné zateplení půdních prostor.

 

Není již pozdě izolaci domu?

Většina druhů tepelných izolací rodinných domů s sebou přináší složitou realizaci. Jedná se o velký stavební zásah, všude okolo domu je velký nepořádek, u domu se pohybuje parta montážních dělníků a chod celého domu je narušený. Jeden druh izolace ovšem taková úskalí nepřináší. Téměř nepoznáte, že nad vašimi hlavami probíhá proces zateplení stropů nebo střech. Jedná se o foukané minerální izolace. Foukaná minerální izolace může být aplikována již za jedno odpoledne, nikde nebude žádný odpad a po domu se nebudou pohybovat žádní dělníci. Aplikaci zvládá jediný pracovník, který obsluhuje hadici, kterou je hydraulicky aplikován materiál. ten jde tedy přímo na místo určení.

Dosáhne taková izolace alespoň nějaké účinnosti?

Myslíte si, že účinnost izolace, která je tak rychle a bezproblémově hotová nebude příliš znát? Jste na omylu. Při správné volbě materiálu a společnosti, která aplikaci provede, mohou úspory na vytápění dosahovat až 30-ti% ze současných nákladů. Přesně takových výsledků dokáže dosáhnout foukaná izolace MAGMARELAX®. Jedná se o jedinečný druh foukané izolace, která má nejvyšší účinnost na našem trhu. Specialistou na aplikaci této izolace je na našem území společnost IP Izolace Polná. Ta dokáže výhod izolace dokonale využít a společně s odborně provedenou aplikací dosahuje maximálních účinků při zateplení objektu.

Kompletní informace naleznete na www.magmarelax.cz.

 

Související příspěvky

Moderní metoda zastínění interiéru

redakce

Kde a jak hledat, když chcete kvalitní krbová kamna nebo vložky do krbů?

redakce

Efektivní izolace podkroví je nezbytný základ

redakce