DŮM

Bojíte se nečekaných návštěv oknem? Zajistěte vaše okna proti možnosti vloupání!

Bohužel kriminalita stále roste ve všech oblastech naší republiky a ačkoli je samozřejmě nejviditelnější ve velkých městech, nebezpečí hrozí všude. Jestli si myslíte, že zrovna váš dům ve vaší lokalitě je v bezpečí, možná jste na omylu. Samozřejmě se může stát, že váš domov nebude ani jednou za život vykraden, ale musíte počítat i s tím, že se to stát může. Vy máte tedy 2 možnosti. Čekat, bát se a doufat, že právě vašemu domu se tato nečekaná návštěva vyhne nebo můžete proti vloupání udělat opatření.

 

Nejčastěji se zloději do domácností dostávají oknem

Okna na rodinných domech jsou místem, které zloději volí ke svým neohlášeným návštěvám nejčastěji. Pokud není nikdo doma, vysklít okno je mnohem jednodušší, než rozbít dveře a probojovat se přes ně. Pokud chcete opravdu zabránit loupežím ve vašem rodinném domě, můžete okna vybavit bezpečností roletou.

 

Bezpečnostní rolety odradí už pohledem

Zatažené bezpečnostní rolety na oknech odradí případné zloděje již samotným vzhledem. Rolety působí jako masivní a pevná zábrana proti vniknutí. Kdyby se zloději přeci jen rozhodli vyzkoušet jejich pevnost, velmi rychle by skončili. Zejména pokud se jedná o bezpečnostní rolety od kvalitních výrobců z kvalitních materiálů. Například bezpečnostní rolety Unoal jsou důkladně testovány a splňují podmínky bezpečnostní třídy RC2. S těmito roletami si zloději opravdu nepohrají.

 

Myslete na rolety už v samotném projektu

Ideální variantou samozřejmě je, když na bezpečnostní rolety myslíte už v samotném projektu vaší novostavby. Schránka na roletu může být součástí okenního překladu. Pokud máte již stavbu hotovou a rolety v ní zakomponovány nejsou, nemusíte zoufat. Samozřejmě můžete využít i venkovní rolety pro dodatečnou montáž nad okna. Tyto rolety samozřejmě svými vlastnostmi a odolností nijak nezaostávají.

 

Kompletní informace a druhy rolet najdete na www.unoal.cz.

 

Související příspěvky

Dřevěná okna od rodinné firmy Albo

redakce

Likvidace, dezinfekce, odstranění plísní ze stěn a fasád, aplikace proti plísňového nátěru

redakce

Kdy se hodí zvlhčovač a kdy naopak odvlhčovač vzduchu?

redakce