DŮM

Aktivně ochranný fasádní systém Novabrik!

Jste vlastníkem domu a chcete bydlet v pohodlí? V první řadě byste měli myslet na vnější „obal“ vašeho domu – na fasádu. Ta by měla být maximálně funkční, ale měla by mít i zajímavý design. Právě taková je revoluční fasáda Novabrik..

 

Odvětrané vs. ostatní

Fasáda Novabrik patří do kategorie odvětraných fasád a oproti ostatním typům fasád má hned několik nepřekonatelných vlastností. Proč vsadit na odvětranou fasádu? Například: klasické „házené“ omítky, jsou sice levné, ale podle toho také vypadají jejich užitné vlastnosti – špatně izolují a trvanlivost mají časově omezenou. Navíc jsou také velmi náročné na údržbu a musí se často opravovat. Další typem fasád jsou kontaktní systémy prováděné mokrou cestou, které jsou velmi oblíbený díky jejich ceně. I ty ale nejsou dobrou volbou, protože použité materiály na bázi kontaktního systému, stavebních lepidel, tmelů, akrylátů atd. sice mají vysokou izolační hodnotu, ale jako systém spíše poškozují a deformují tepelný „balanc“ domu. Tímto způsobem by bylo možné pokračovat mnohem déle.

Odvětraná fasáda Novabrik vítězí

Odvětrané fasády se od ostatních zásadně liší a to jak způsobem aplikace tak vlastnostmi. Fasáda Novabrik se například aplikuje zcela bez použití malt a lepidel a funguje na bázi aktivně ochranného pláště, který pomocí komínového efektu udržuje a ozdravuje stěny a interiér Vašeho domu. Nezanedbatelné je i plnohodnotné zateplení domů a zateplení fasád. 

 

Díky fasádě Novabrik tak budete mít doma teplé ale i zdravém prostředí. Díky systému odvětrávání totiž fasáda Novabrik pomáhá v boji proti vlhkosti a plísním.

 

Speciální konstrukce

Pokud vsadíte na Novabrik, nemusíte se bát ani opakovaných investic. Konstrukci fasádního systému Novabrik tvoří překládané a uzamčené kameny, které zpevní obvodovou konstrukci domů až o 30 %. Díky tomu je fasáda Novabrik doporučována i do seismicky aktivních oblastí. Svým charakterem, vzhledem i vlastnostmi připomíná přírodní kámen, a proto nevyžaduje ani žádnou zvláštní údržbu. Do fasády Novabrik tedy investujete pouze jednou a buďte si jistí, že se vám investice vrátí velmi rychle!

Více informací o fasádním systému Novabrik naleznete na www.novabrik.cz .

Související příspěvky

Pozor – rapidně sníženy ceny rolovacích vrat!

redakce

Topná sezóna pomalu končí, zkontrolujte komíny

redakce

Čištění koberců odborně a spolehlivě. Tepování Praha 4

redakce