Search

2v1 – podlahové topení a chlazení je ideální pro zimní i letní měsíce

Úspora a komfort jsou dvěma hlavními kritérii při zajišťování tepelné pohody v rodinných domech a bytech. A i když to tak nevypadá, mohou jít spolu ruku v ruce. Stačí zvolit pro distribuci tepla a chladu v interiéru to správné inovativní řešení z produkce osvědčeného českého výrobce, firmy REVEL, jenž dodává nejenom na náš trh sofistikovaný systém jednotného podlahového topení a chlazení.

Zatímco v zimě se potýkáme s nedostatkem tepla, letní měsíce mohou přinést problém zcela opačný. Zejména dřevostavby se sníženou akumulační schopností nebo půdní prostory a podkroví se snadno a rychle přehřívají a jejich obyvatelé trpí mnoho dní v roce nesnesitelným vedrem.

Věděli jste, že: kromě samotného slunce dokáží bytové prostory vyhřívat i některé elektrospotřebiče (varné desky, počítače, myčky apod.) a dokonce i my sami (v průměru 200w tepla na osobu)?

 

V zimě topí – v létě chladí

Promyšlený systém podlahového topení/chlazení si dokáže poradit s oběma extrémy. Zatímco v zimě účinně zahřívá prostředí v tom nejlepším směru (odzdola nahoru), v létě dokáže tímtéž způsobem prostory příjemně vychladit a to bez nebezpečí nastydnutí nebo chůze po ledových plochách. Povrchová teplota při podlahovém chlazení činí příjemných 20°C. Samotný provoz je naprosto bezhlučný (bez ventilátorů) a použitelný prakticky ve všech druzích staveb (s výjimkou dlouhodobé relativní vlhkosti vzduchu nad 60%). Důležité je pouze dbát na teplotu vody vstupující do konstrukce, jež nesmí přesáhnout 16°C.

3

Kombinace podlahového topení/chlazení je ideální volbou

Podlahové topení si obvykle pořizujeme ve snaze zvýšit tepelným komfort našeho bydlení a ušetřit náklady vydávané za energie, které díky své efektivitě a úspornosti snižuje na minimum. Dobrou zprávou je, že tyto vlastnosti se ve stejné míře odrážejí i u podlahového chlazení/topení. Za jednu pořizovací cenu tak můžete získat báječnou kombinaci topení a bezventilátorové klimatizace, která vás zbaví starostí s vysokým vyúčtováním i letními vedry.

4

Jaké má podlahové topení a chlazení v jednom výhody?

  • Je energeticky úsporné.
  • Je víceúčelové (chlazení a topení v jednom).
  • Má takřka nulové náklady na údržbu.
  • Zajišťuje výbornou tepelnou stabilitu prostoru.
  • Díky víceúčelovosti se může pochlubit nízkými investičními náklady.
  • Má naprosto tichý chod bez ventilátorů.
  • Zbaví vás problémů, které způsobuje proudící studený vzduch.
  • Lze ho použít pro všechny druhy podlahových krytin.
  • Je zdravotně absolutně bezpečné.

1

Jako zdroj chladu je nejčastěji využívané tepelné čerpadlo vzduch-voda s trvalou reverzací chodu, určené pro topení i chlazení (např. LWRc-8kW z dotačního programu Nová Zelená úsporám), ale je možné využít i zemní jímač či studniční zdroj. Klimatizace prostoru chlazenými podlahami dokáže snížit teplotu v místnosti o 4°C a to při maximálním chladícím výkonu 40W/m², což významně zlepšuje pocit komfortu při pobytu v takovém interiéru i během těch nejparnějších letních dnů. Díky tomu je důmyslný systém podlahového topení/chlazení široce využitelný, o čemž svědčí kladné ohlasy mnoha spokojených zákazníků.

Pokud uvažujete o pořízení moderního podlahového topení, zajímejte se o takové, které umí i něco navíc. Díky multifunkční variantě od firmy REVEL zaplatíte jen jedny pořizovací náklady, a přitom vyřešíte hned dva problémy – zimní chlad a letní horko. A to určitě stojí za úvahu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *