BYT

Život s dětmi ve velkoměstě

Untitled document

Dilema – město, nebo venkov – řeší asi mnozí z nás. Kvůli pracovnímu místu a celkové dostupnosti služeb lidé většinou upřednostňují město, i když mívají pocit, že na venkově by jejich děti měly více možností k pobytu na čerstvém vzduchu a mohly si bezpečně hrát v přírodě. Varianta dojíždění se v dnešní době vzhledem k cenám pohonných hmot a časovým ztrátám příliš nevyplatí. Ale není třeba si zoufat i město nabízí spoustu skvělých volnočasových aktivit pro děti všeho věku.

Sportem ku zdraví

Hledáte nový byt a jedním z vašich požadavků je snadná dostupnost sportovních aktivit? Nemusíte se strachovat, v současné době prakticky všechny novostavby Praha buduje buď v blízkosti již fungujících sportovních areálů a parků, nebo jsou vhodné sportovní prostory zahrnuty v projektech výstavby.

V Praze můžete krom klasických sportovních center se squashovými kurty, hřišti pro pozemní hokej, florbal, nebo fotbal a posilovnami využívat i příležitosti ke sportování v přírodě. Velké parky jako například Stromovka, Letenské sady, nebo Parukářka jsou rájem pro in-line bruslení a běh. S dětmi tu ale můžete hrát i frisbee, badminton, nebo „obyčejnou honěnou“, při které si ale určitě užijete spoustu legrace. Okolí parků a řeky Vltavy lemují kvalitní cyklostezky.

Kulturní vzdělání bezbolestně

Chcete, aby z vašich dětí vyrostly kulturně vzdělaní jedinci, a ani vy sami nechcete přijít o možnost kulturních zážitků, ačkoliv jsou vaše ratolesti ještě malé?

Co se týče dostupnosti centra města, které přímo překypuje kulturními a zábavními institucemi, nové byty Praha neponechává takzvaně „odříznuté od okolí“, dopravní obslužnost je všude na vynikající úrovni. I v širším centru Prahy můžete nalézt spoustu zajímavých divadelních a zájmových spolků, které se specializují na dětské publikum. Pořádají pro děti všech věkových kategorií například různé workshopy, kde si mohou vyzkoušet, jak se tvoří loutky, nebo staví roboti.

Pro rodiče s malými dětmi je někdy problém dostat se ve svém volném čase alespoň do kina, neboť nemají zajištěné hlídání pro své nejmenší. V tomto ohledu jim vychází vstříc například Bio Oko nebo Kino Aero, která pořádají speciální projekce určené právě rodičům s dětmi.

 

 

Související příspěvky

Koronavirus ničí ekonomiku, byty ale zdražují dál

redakce

Nebojte se svěřit rekonstrukci bytu v Praze odborníkům!

redakce

Levné byty v Praze? Ano, je to možné!

redakce