BYT

Zimní přísada do betonu!

Betonujte i za nízkých teplot! Se Sika® ViscoCrete®-20 HE stavební sezóna nekončí Sika® ViscoCrete®-20 HE – přísada do betonu špičkové kvality s dvojím účinkem

 

  1. Zimní přísada, která umožňuje betonovat i za teplot okolo bodu mrazu.

Jak to funguje?

Při smíchání cementu s vodou dochází k reakci, „hydrataci“, při které se cement mění na tuhou látku. Hydratace je exotermní reakcí, tj. dochází při ní k vývoji tepla, které urychluje proces tuhnutí betonu. Hydratační proces se však u běžných cementů zastavuje již při teplotách pod +5 °C. Případný výskyt mrazu má za následek nezvratné poškození betonu v důsledku tvorby ledu v jeho struktuře.

Sika® ViscoCrete®-20 HE významně urychluje proces hydratace a tím zintenzivňuje vývoj tepla v betonu, které jej chrání před podchlazením a zastavením jeho zrání v nejkritičtějším období.

Výsledek:

Čerstvý a tuhnoucí beton je chráněn před negativními účinky mrazu.

  1. Vysoce účinný superplastifikátor, který usnadňuje zpracovatelnost, redukuje množství záměsové vody a zároveň ztekucuje betonovou směs, aniž by docházelo k sedání kameniva a rozmísení ostatních složek betonu.

Jak to funguje?

Sloučeniny na bázi polykarboxilátů snižují tření mezi jednotlivými částečkami cementu v čerstvé betonové směsi a tím umožňují významně zredukovat množství přidávané vody a zároveň usnadňují jeho míchání a ukládání do konstrukce.

Výsledek:

Snadnější míchání a ukládání betonu bez nutnosti hutnění.

Čím méně záměsové vody, tím pevnější, kompaktnější a trvanlivější beton.

 

Důležité poznámky pro betonáž v chladném období:

  • Přísada Sika® ViscoCrete®-20 HE není vhodná pro tenkovrstvé cementové potěry a cementové omítky – tenké vrstvy nemají možnost akumulovat teplo.
  • Vhodné dávkování je 0,2 – 0,8 % hmotnosti cementu společně se záměsovou vodou, míchejte nejméně 3 minuty pro správnou aktivaci přísady.
  • Teplota čerstvé betonové směsi nesmí být nižší než +5 °C, při nízkých teplotách míchejte beton s teplou vodou.
  • Chraňte beton a bednění před ztrátou tepla a vlhkosti vhodným přikrytím. Používejte spíše dřevěné bednění které lépe izoluje.
  • Výztuž, bednění a podklad udržujte bez sněhu, vody a ledu.

Myslete na skutečnost, že teploty pod +5 °C jsou České republice přibližně 1/3 roku!

Sika CZ, s.r.o.

 


www.sika.cz


 

Související příspěvky

Stavební pouzdro JAP – skvělé řešení jak ušetřit prostor

redakce

Společnost Wienerberger představí dům budoucnosti

redakce

Koupit nábytek na internetu? A proč by ne…

redakce