BYT

Zeolit – přírodní novinka, která vám pohlídá čistotu vody

Každý, kdo vlastní domácí bazén, koupací nebo zahradní jezírko, či jen pouhé akvárium dobře ví, jaký je problém udržet čistotu vody. Řešit to všelijakými chemickými přípravky různé stupně agresivity však není ideální. Nechte pracovat přírodu – používejte Zeolit.

Všeobecně je Zeolit prvohorní kámen. V průběhu milionů let se vytvořil minerál s výjimečnými vlastnostmi díky své krystalické struktuře. Dalo by se říci, že Zeolit je jakousi přírodní dezinfekcí. Využívá se jak v průmyslu, tak v domácnostech.

Zeolit – ideální do akvárií, bazénů, zahradních jezírek, rybníků a dalších vodních nádrží
Zeolit je novinka, která se používá jako okrasný a čistící kámen do zahradních jezírek a akvárií. A to jak na dno, tak do filtrů. Zeolit zde slouží jako ideální přírodní dezinfekce – má v sobě póry, které jednak pohlcují pachy a nečistoty a také tyto póry dokáží ve filtrech osadit užitečné bakterie (Aqua CB-OxyBreak do zahradních jezírek a OxyAvária–SANNISPARKLE do akvárií), které se pak v Zeolitu množí a tím zajišťují spolu se Zeolitem  čistou vodu bez nežádoucích řas. Neškodí rybičkám, rostlinkám ani lidem. Čili je vhodný i do koupacích jezírek.

Filtrační médium na bázi přírodního zeolitu překvapí svou účinností
Zeolit je neocenitelný pomocník všude tam, kde se musí filtrovat voda. Zachytává škodliviny, zamezuje tvorbě řas, zachytává amoniak z výměšků ryb. Používá se jako náhrada křemičitého písku na mechanickou úpravu vody, v kombinaci s ostatními vodárenskými materiály, jako náplň vícevrstvových koagulačních filtrů, pro deamonizační efekt v agregačním míchání, t.j. úprava vody koagulací. Iontovo selektivní proces při použití přírodního klinoptilolitu je ekonomicky porovnatelný s klasickou biologickou nitrifikací – denitrifikací. Jeho přednosti – v porovnání s biologickou metodou – spočívají v nenáročnosti na klimatické podmínky, v ušetření obestaveného prostoru atd.

Pro udržení vody v čistotě po co nejdelší dobu doporučují odborníci k Zeolitu přidat užitečné bakterie OxyBreak – Aqua CB.

OxyBreak – Aqua CB – ideální pro zahradní jezírka
OxyBreak – Aqua CB do zahradních jezírek je směsí mikrobiologických kultur a enzymů určených pro ekologické čištění vody. Mikroorganismy, obsažené v přípravku, pomáhají rozkládat a redukovat objem organických usazenin na dně jezírka. Projasňují vodu, preventivně působí proti tvorbě řasy tím, že společně s rostlinami odebírají živiny z vody a řasa nemá následně z čeho růst. Pomáhají obnovit rovnováhu vodního ekosystému. Nepoškozuje životní prostředí ! Neškodí rybám ani rostlinkám!

Akvaristé oceňují  řadu výhod
Zeolit-klinoptilolit se též účinně využívá na úpravu vody v akváriích. Tím, že má schopnost výměny iontů, dokáže vázat z okolního prostředí (tedy i z vody) ionty amoniaku. Použití zeolitu je velmi ekonomické, neboť umožňuje až 90% recirkulaci vody v systému, tj. průběžně vyměňovat a nahrazovat čerstvou vodou je nutno jen 10% objemu používané vody. Dalšími výhodami jsou pozitivní vliv na růst rostlin v akváriích, na zdravotní stav ryb, jejich rozmnožování a na celou biologickou rovnováhu akvária. Zachytává škodliviny a zamezuje tvorbě řas.
Pro akvária všech velikostí je určen přípravek OxyAvária – Sannisparkle.

OxyAvária – SANNISPARKLE – zázrak pro akvária
Tento biopřípravek obsahuje bezpečnou směs bakteriálních kultur, enzymů a  mletého Zeolitu a je určen k tvorbě ideálních vodních podmínek ve sladkovodních nádržích a akváriích. Mikrobiologické organismy mají za úkol zvýšit přirozený proces rozkladu zbytků potravy akvarijních rybek a organického odpadu, které tyto rybičky produkují. Zeolit pak absorbuje nepříjemně zapáchající tuky a škodlivý amoniak. Přípravek je vhodný i do odchoven, neškodí potěru, podporuje růst rybiček, zvyšuje schopnost přežití, stabilizuje pH. Teplotní rozmezí 15 – 40°C, optimální 20 – 35°C, pH 5,0 – 9,3, výkonnost zvyšuje dobré vzduchování.

Když Zeolit, tak kvalitní
Všechny tyto přípravky na trh dodává společnost SUBIO – EKO. Zeolit od nich je nejčistší a tím pádem má nejvyšší účinnost.  Právě probíhá jarní akce, kdy je Zeolit zlevněn z původních 20,-Kč/kg na 15,- Kč/kg.

Více informací: http://www.subio.cz/

Kontakty: tel: 605 254 826, 732 277 264,  596 634 677; e-mail: subio@subio.cz.

Související příspěvky

Správnou volbou osvětlení můžete ušetřit opravdu velké provozní výdaje!

redakce

Jak vypadají luxusní byty

redakce

Dřevěné prodejní stánky od DELTA Svratka s.r.o.

redakce