BYT

Zastřešení bazénu se vyplatí

Na tuzemských zahradách přibývají další a další rodinné bazény. A stále častěji   můžeme vidět, že si nad ně majitelé nechávají postavit i bazénové zastřešení. Jde o velmi praktickou věc…

„Pořídit si k zahradnímu bazénu také  bazénové zastřešení přináší řadu výhod,“ vysvětluje Michal Dluhoš z Mountfieldu. Tou nejvýznamnější je podle něho fakt, že zastřešení zahradního bazénu podstatně prodlužuje možnost jeho využívání.

Na výběr je přitom z dvou rozdílných typů zastřešení: prvním z nich je mobilní bazénové zastřešení Azuro a druhým je segmentové posuvné bazénové zastřešení.

„Posuvné zastřešení má stěny vyrobené z polykarbonátu s výbornými tepelně izolačními vlastnosti. Navíc účinně využívá solární efekt a díky tomu se teplo získané ze slunečního záření udržuje pod obloukem zastřešení po dlouhou dobu. Voda se tím pádem ohřívá a současně je v noci chráněna před rychlejším chladnutím. Jinými slovy, si zaplavete v teplé vodě i v chladnějších měsících,“ říká Dluhoš. Ideální je navíc zkombinovat tento efekt s aktivním vyhříváním bazénu, jako je tepelné čerpadlo nebo solární systém ohřevu vody.

Pro zastřešení bazénu mluví také ochrana vody před mechanickými nečistotami, které do bazénu – ať chceme či ne – zanáší vítr. To znamená značnou úsporu času, který je jinak potřeba na čištění vody a samozřejmě to přináší i úspory finanční – je nižší spotřeba bazénové chemie.

V posledních letech se v Česku objevila zajímavá novinka. Jedná se o přenosné zastřešení Azuro, kterým lze zastřešit nejen zapuštěné, ale i nadzemní bazény. Má v podstatě stejné přednosti jako klasické posuvné bazénové zastřešení. Tvoří je však samonosná lehká konstrukce, díky které je lehce přemístíte na jakékoliv místo na zahradě. K instalaci není potřeba žádná stavební příprava. Stačí do země pevně upevnit kotvící patky. Pokud si vyberete větší rozměr tohoto mobilního zastřešení, získáte pod ním i místo k příjemnému posezení vedle bazénu. Při špatném počasí se dá dobře využít například také jako party stan nebo krytá herna pro děti.

 Posuvné zastřešení.                      Foto Mountfield

 


 Mobilní zastřešení Azuro.           Foto Mountfield

Související příspěvky

Fenomén sauna

redakce

Krásné kuchyňské linky

redakce

Dobře vybraný lustr rozzáří každou místnost

redakce