BYT

Zařizujeme předsíň – jak na to?

Všichni se jistě shodneme na tom, že předsíň je místo, kam musí vstoupit každý, kdo chce vejít k nám domů. Proto by měla být reprezentativní a zároveň funkční. Měla by mít dostatek úložného prostoru pro naše boty, svrchníky či další věci, které si chceme odložit při vstupu domů. Základním vybavením každé správné předsíně je zajisté botník s dostatečnou kapacitou pro boty celé rodiny, věšák pro naše svrchníky, ale i pro svrchníky naší návštěvy. Pokud zde umístíme ještě šatní skříň a zrcadlo, pak už budeme mít předsíň, jak má být.

 

Jaký botník vybrat?

Na výběr máme botníky skříňové, které vypadají jako klasická skříň a za dvířky najdeme spoustu polic pro naše boty. Nebo si můžeme pořídit botník výklopný, který má na dvířkách namontované výklopy, do kterých pak umisťujeme obuv a jednoduchým zaklopením ji schováme za dvířka.

          

Věšáky stojanové nebo nástěnné?

Věšáky jsou praktickými pomocníky pro odložení bundy, kabátu, saka apod. I tady máme možnost výběru. Pokud nemáme dostatek místa, jsou pro nás vhodné nástěnné věšáky, které nám nezaberou místo, ale zajistí nám dostatek prostoru pro zavěšení našich svrchníků. Další možností jsou věšáky stojanové, které už jsou náročnější na prostor, ale také zajistí zavěšení spousty bund a kabátů.

 

Šatní skříň do předsíně?

A proč ne? Pokud zde máme dostatek místa, je šatní skříň ideálním řešením pro uložení věcí, které potřebujeme k odchodu ven. Zde můžeme mít uklizené bundy, kabáty, mikiny, ale také deštníky, rukavice, čepice nebo boty, které se nám nevejdou do botníku.

  

 

Zrcadlo – ano či ne?

Myslím, že se shodneme na odpovědi „ANO“. Nejen že nám umožní se prohlédnout před odchodem z domova, abychom si neudělali nějakou ostudu, ale také nám opticky zvětší naši předsíň a zároveň prosvětlí.

Teď už záleží jen na Vaší představě o krásné předsíni, výběr předsíňového nábytku je vskutku veliký. Ať už si vyberete celou sestavu nebo si ji poskládáte sami.

 

Související příspěvky

Jaké pražské lokality jsou nejžádanější pro výběr nových bytů?

redakce

Postel – základ kvalitního spánku

redakce

TAUER ELEKTRO – stožár na trhu s elektrospotřebiči

redakce