BYT DŮM

Zapomínáte zavírat okna? Jak situaci vyřešit?

Pravidelné a dostatečně dlouhé větrání je pro každou stavbu velmi důležité. Větrání by nemělo být příliš krátké, aby se vzduch v interiéru stihl dostatečně vyměnit a zabránili jsme vlhkosti. Při zbytečně dlouhém větrání ale dochází v zimě k tepelným ztrátám, které znamenají vyšší výdaje na vytápění. Zapomínáte při větrání zavírat všechna okna a jsou vaše tepelné ztráty vyšší? I tento problém může vyřešit moderní technologie. Konkrétně se jedná o samouzavírací okna.

Okna se mohou sama zavírat!

K obyčejným oknům je zapotřebí přijít dvakrát. Poprvé je otevřít a podruhé je zavřít. Pokud ale ve své domácnosti budete mít samouzavírací okna, stačí k nim přijít pouze jednou. Při jejich otevření totiž nastavíte i interval, za jak dlouho se mají okna zavřít. Proces zavření a zamknutí okenních křídel bude pak proveden zcela automaticky a bez nutnosti vaší účasti. O jaká okna se jedná a kde je najít?

inst-int1

Okna Winflip od Bohemiaplast

Automatické zavírání okenních křídel je schopen zajistit systém Winflip. Systém Winflip je možné instalovat do různých druhů okenních křídel a vždy zajistí maximálně přesný a bezpečný chod. Jedná se o patentovaný výrobek kvalitní rakouské společnosti. Na našem trhu tento model ještě nenabízí mnoho prodejců, ale prodejci se dají najít. Jednou z mála firem, která nabízí samouzavírací okna Winflip na našem území je Bohemiaplast. Bohemiaplast je jedním z nejtradičnějších a nejuznávanějších výrobců oken a výplní stavebních otvorů na našem trhu.

Winflip v mnoha verzích

Systémy Winflip se hodí pro každé využití a pro každou stavbu. Nejen pro rodinné domy a byty, kde byste mohli zapomenout zavřít okna, ale také do firem. Sami si totiž zvolíte délku otevření okenního křídla, takže v létě po příchodu do práce stačí jen, aby zaměstnanci nadstavili dobu otevření na 8 hodin a okna se po skončení pracovní doby automaticky zavřou. Systémy Winflip je možné objednávat do nově vyráběných oken, ale také instalovat přímo na stávající okna. Funkčnost obou systémů je neměnná. Volit také můžete mezi Winflip s analogovým ovládáním a Winflip s digitálním nastavením doby otevření.

winflipd

Detailní rozdělení a informace o systému Winflip najdete na www.bohemiaplast.cz.

Související příspěvky

Nová tvář vašeho bydlení má jméno OVERFACE

redakce

Kupujte střešní okno opravdu výhodně

redakce

Efektivní řešení pro komfort i estetiku budov přináší látkové stínění

redakce