BYT

Výhody skleněné pracovní desky

Existují dva základní parametry, které u vybírání nové kuchyňské desky hrají vždy prim: praktičnost a vzhled. Kvůli poměrně nízkým pořizovacím nákladům lidé často volí kuchyňskou desku z laminátu, který je sice dostatečně odolný, ale svým vzhledem příliš neoslní.

Pokud hledáte pracovní desku, která bude nenuceně a přitom elegantně dokreslovat celkový vzhled vaší nové kuchyně, volte raději sklo. Díky nadčasovému a originálnímu vzhledu se jedná o ideální materiál nejen do moderní kuchyně. Jaké další výhody sklo nabízí? Odpověď přinášíme v dnešním článku.

Originální vzhled, praktičnost a vysoká odolnost

Během navrhování nové kuchyňské linky se výběr pracovní desky často nechává až úplně na konec a volí se primárně dle požadovaného vzhledu a dostupných financí. V případě, že nejste příliš limitováni rozpočtem a chcete, aby byla kuchyně vaší skutečnou chloubou, zvolte si přírodní materiál, který je vysoce praktický a odolný, není porézní a náchylný na vlhkost jako dřevo a zároveň působí velice elegantně. Ano, řeč je o tvrzeném sklu. Právě to výtečně doplní váš moderní styl.

Největší předností tvrzeného skla je jeho zdánlivě křehký vzhled, který místnosti propůjčuje exkluzivní a luxusní nádech, kombinovaný s nadprůměrnou tvrdostí a odolností vůči poškození. Skleněná deska vydrží opravdu hodně – nemusíte se bát krájet přímo na ní suroviny, postavit na ni rozpálený hrnec nebo naklepávat řízky. Zároveň je velmi odolná vůči poškrábání a velice snadno se čistí.

Dalším výrazným plusem je hygieničnost skla – na rozdíl od jiných materiálů neobsahuje žádné póry ani reliéfy, tudíž ze skleněné desky snadno a rychle odstraníte všechny nečistoty za pomocí běžných čisticích prostředků a vody a nemusíte se tak obávat přemnožení bakterií či bobtnání materiálu. Zároveň je skleněné provedení vhodné pro alergiky, kteří vyžadují naprostou čistotu, jelikož sklo nezachytává prach.

Téměř nekonečné možnosti provedení

Dekor kuchyňské desky se většinou odvíjí od výmalby kuchyně, odstínu celé linky a také obložení za ní. Sklo vyniká možností zvolit si prakticky jakékoliv barevné provedení – ať už chcete tradiční bílou, šedou nebo černou, nebo naopak chcete místnost rozzářit a vsadit na výraznější barvy jako je žlutá, červená, zelená nebo oranžová. Fantazii se zkrátka meze nekladou a ze skleněné kuchyňské desky se snadno může stát dominanta celé místnosti.

Důležité je vybrat si především kvalitního, ověřeného výrobce, který se za svou práci může zaručit. Firma Barevná skla vám dává na výběr z několika druhů kalených skel, případně můžete zvolit luxusní provedení LuxRaff, které je speciálně určené pro použití v kuchyních. Matný vzhled a perfektní odolnost ve variantách Diamond a Stone udělají z vaší kuchyně místo, kde bude strávený čas opravdovou radostí.

Pracovní skleněné desky se lepí na podklad umístěný na hotovém korpusu linky. Před nalepením je zapotřebí pečlivě zvážit a vyměřit potřebné otvory a následně je precizně vyříznout. Tento proces vyžaduje smysl pro detail a zapojení zkušených odborníků. Ověřené firmy vám nabídnou nejen výběr z mnoha možností, ale také následnou instalaci hotové skleněné kuchyňské desky a zaškolení, jak s deskou pracovat. Jedná se totiž o kousek, který si vhodnou péči skutečně zaslouží.

Související příspěvky

Krby Turyna – vnitřní krby i venkovní krby

redakce

Praha 9 jako jedno z nejlepších míst k bydlení! Co nabízí?

redakce

… od projektu k domu na klíč

redakce