BYT DŮM

Vybíráte novou sedačku? Buďte nároční a vyžadujte kvalitu

Od nové sedačky nebo sedací soupravy očekáváme, že nějakou dobu vydrží. Při jejím výběru bychom se proto měli zaměřit na kombinaci zvolených materiálů použitých pro její konstrukci a náplně matrace, stejně jako na snadnou údržbu a vzhled.

Pevná konstrukce a přizpůsobivé materiály

Při výběru nové sedačky nebo sedací soupravy se vždy jako první zajímejte o materiál, použitý na jádro konstrukce. Cenově zajímavé a přitom velmi odolné jsou například kombinace měkkého a tvrdého dřeva (dřevotřísky) nebo konstrukce s kovovými prvky.

Výplň podsedáků by měla tvořit nejlépe polyuretanová nebo visco-elastická pěna, které se rychle a pohodlně přizpůsobí křivkám vašeho těla a poskytnou potřebnou měkkost při sezení. Polštáře by měly být o něco měkčí (u těch nejluxusnějších tvoří část výplně husí peří) a dobře tvarovatelné – ale záleží samozřejmě na vámi preferovaných možnostech. Pro alergiky například není jakékoliv peří vhodné vůbec.

Při výběru sedačky také berte v úvahu složení vaší domácnosti. Pokud v ní jsou nebo v nejbližší době budou malé děti a volně žijící zvířata, určitě popřemýšlejte nad snadno čistitelným nebo dokonce omývatelným potahem. Často to bývá mikrovlákno. Nejsnadněji se podobných vylepšení dočkáte přímo u výrobce. Na stránkách e-shopu www.nabytekpolodna.cz najdete u většiny sedaček možnost výběru potahového materiálu a to jak ve barevném tak i materiálovém vzorníku.

57365736cz

Aby vám sedačka dlouho vydržela

Při jejím čištěním používejte speciální čisticí prostředky nebo jemné šampóny. Pohovky a sedačky je dobré často luxovat, ale vždy pouze jemným kartáčem. Pokud je to možné, chraňte je před přímým sluncem, které dlouhodobě neprospívá barvám. Polštáře a matrace pravidelně otáčejte, aby nedocházelo k šisování barvy na jedné straně. Alespoň 1x do roka je vhodné sedačku kompletně vyčistit a to včetně rozkládacích částí. Kromě udržení perfektního vzhledu jde také o vynikající prevenci proti přemnožení bytových roztočů.

45294529cz

Související příspěvky

Sociis nulla interdum

redakce

Designová i vysoce funkční pastová okna

redakce

Psací stoly jsou velmi využívanou součástí nejen v pracovnách

redakce

1 komentář

Elenka 21. 5. 2017 at 16:14

A pokud vám sedačka dlouho nevydrží a povrch sedačky začne vypadat – no nehezky tak se dají použít úplně v klidu napínací potahy. Ty se dají napnout třeba i na rohovou sedačku.

Diskuze je uzavřena.