BYT

Vybíráme sedačku

Sedačka. Kus nábytku, který má hned několik účelů. I když byste řekli, že jejím jediným účelem je sezení nebo ležení na ní, mýlíte se. Sedačka vám umí samozřejmě poskytnout hlavně pohodlí a prostor na odpočinek. Žijeme ale v době, kdy je důležité i to, jak nábytek a zařízení k sobě pasují.

Sedací soupravy jsou součástí snad každého obývacího pokoje. Mohou mít různé tvary a provedení. Pro náročnější klienty je zde většinou možnost dát si je vyrobit na míru. Mezi základní funkce sedacích souprav patří často i možnost rozložení, dostatek úložných prostor či polohovatelné opěrky. Pokud však nepotřebuje další lůžko pro příležitostné spaní, vsaďte raději na kvalitní výplň, která bude znásobena i v místě, které by jinak zabírala alternativní postel. Zajímavé pro design jsou například i kožené sedací soupravy.

 

Barva

Důležitá je barva, aby doplňovala interiér, případně s ním vhodně kontrastovala. Každý výrobce dnes nabízí na výběr širokou paletu potahových materiálů v různých kvalitách, vzorech i odstínech, takže vybrat tu správnou barvu nebývá až takový problém.

 

Materiál

Pokud jde o materiál, často se vyskytuje například kůže. Kvalita kůže závisí hlavně na způsobu jejího zpracování. Pokud chcete, aby vám kožené čalounění vydrželo co nejdéle, měli byste se o něj také náležitě starat. I z kůže je potřeba odstraňovat prach jemným navlhčeným hadříkem. Při údržbě kvalitních kožených sedaček však nesmíte používat žádné chemické prostředky, protože byste si kůži úplně zničili.

Různé sedací soupravy existují také rozložitelné a s možností ukládání věcí do úložiště. K těmto soupravám je možné přidat i vkusné přehozy, deky, potahy které se dají položit na povrch. Jejich úkolem je zkrášlit a zútulnit prostor, kde budete trávit velké množství času. Sedací soupravy na každodenní spaní musí být dostatečně kvalitní a proto si při jejich výběru dejte záležet.

Související příspěvky

Shopping po česku

redakce

Dokonalé bydlení v Praze je tady

redakce

Sklo, stavba, interiér

redakce