BYT TIPY

Vybíráme matraci – jak a kde nejvýhodněji?

Lidské tělo není stroj, který by fungoval bez paliva. K „provozu“ potřebuje nejen zdravou stravu a silné svaly, ale především i dostatek času, kdy může odpočívat a shromažďovat energii na další činnost. Lidský organismus může efektivně regenerovat jen díky kvalitnímu spánku a ten je možné zajistit jen jedním možným způsobem. Jeho nezbytným základem je vhodně zvolená matrace! Jak vybrat? Vše podstatné jsme zjistili za vás!

 

Zóny hrají hlavní roli

První, co by vás mělo zajímat je, kolik má matrace zón. V nejlepším případě by jich matrace měla mít 7. Jedině tak může totiž poskytnout optimální oporu pro hlavu, krk a šíji, záda a další části těla. Chybu neuděláte ani s 5 zónovou matrací. Věnujte také pozornost výšce. Pokud je matrace vyšší, může zajistit snadnější vstávání z postele.

11023matracepenamabomainlarge

Materiál a tvrdost – volte podle sebe

Zatímco 7 zón je vhodných pro všechny, o tvrdosti ani materiálu to neplatí. V tomto případě byste se měli zaměřit na vlastní potřeby. Co se týče materiálu, oblíbené jsou matrace s paměťovou pěnou, protože se dokáží dokonale přizpůsobit tvaru lidského těla. Vhodně zvolený materiál může pomoci i při řešení zdravotních problémů jako je bolest zad, hlavy, dolních končetin a dokonce i při stimulaci krevního oběhu. Pokud máte ortopedické potíže, měli by vás zajímat matrace taštičkové, gelové a pružinové. Super volbou jsou zdravotní matrace – u nich si dejte ale pozor, aby jejich funkčnost byla doložena certifikátem. Na trhu jsou také matrace antibakteriální, které jsou vhodné pro alergiky. Tvrdost matrace si vyzkoušejte nejlépe v prodejně.

 

Kde koupit nejvýhodněji?

Už se stalo pravidlem, že na internetu je většina zboží k dostání za výhodnější cenu a ne jinak je tomu i v tomto případě. Vyplatí se například sledovat akční nabídky typu matrace 1+1 apod. Naším tipem pro vás je internetový obchod posteleimatrace.cz, který nabízí bohatý výběr špičkových matrací za skvělé ceny.

Související příspěvky

Nové dekory řady Spirit s nízkou konstrukční výškou pouhých 10,2 mm potěší příznivce rustikální atmosféry

redakce

I ve sprchovém koutu může být dostatek prostoru

redakce

Špičkové radiátory pro individuální instalace

redakce