BYT

Vybíráme krbovou vložku – na co si dát pozor?

Krbová vložka je velmi dobrou investicí do vašeho bydlení. Její pořízení je sice trochu dražší, ale náklady se brzy vrátí díky levnému palivovému materiálu. A pokud navíc milujete pohled do roztančených plamenů, jde o jasnou volbu.

 

Kam s ním?

Když Jan Neruda napsal fejeton stejného názvu, měl na mysli slamník. U krbu jde ovšem o otázku ještě důležitější. Krb rozhodně nezkoušejte umísťovat „jen tak od oka.“ Nemůžete ho totiž posunout o 10 centimetrů jen proto, že se vám vedle něj nevejde vysněný konferenční stůl. Pamatujte také na nutnost odvodu spalin nad úroveň střechy. Střed místnosti s vysokým stropem proto asi nebude tím správným místem.

Teplovodní krbové vložky (ohřívající cirkulující vodu) se do interiéru umísťují snáze. Stačí jim stávající rozvody radiátorů nebo podlahového topení. Oblíbíte si je jistě i po ekonomické stránce. Jejich provoz je velmi snadný a efektivní, což ocení i vaše peněženka.

 

Jaké palivo použít?

Dřevo je nejdéle používaným topivem v lidské historii a stále patří mezi nejoblíbenější. Moderní krbové vložky ale umí spalovat i pelety nebo jejich větší obdobu brikety, které nedělají nepořádek a jsou snadno k dostání v každém obchodě. Pokud vám z jakéhokoliv důvodu dojde palivové dřevo, zima vám určitě nehrozí – i kdyby měli na nejbližší pile zrovna dovolenou.

Jestliže potřebujete rychle vytopit celou stavbu (například chatu nebo zahradní domek), budou vám více vyhovovat teplovzdušné krbové vložky. Ale mějte na paměti, že vzdušné proudění je vždy spojeno s vyšším pohybem prachu. Nebude tedy vyhovovat alergikům nebo lidem s nemocnými plícemi.

 

Vyplatí se připlatit si za kvalitu?

Kvalita v případě krbových vložek určitě není na škodu. Na první pohled pěkná ale laciná vložka, často navíc špatně nainstalovaná (mámo, s tím si určitě poradíme) může svého majitele při prvním zatápění nepříjemně překvapit. Navíc prasklou vložku jen stěží vyreklamujete a budete muset kvůli ní celé dílo znovu rozebrat.

Nechte si alespoň v začátcích poradit od odborníků. Firma PLASTER-COLOR, Stavebniny & Krby mezi ně rozhodně patří. Jako autorizovaný prodejce české krbové vložky BeF Home zaměstnává odborníky, kteří dovedou poradit s výběrem i zabudováním vybrané krbové vložky. Zajistit ale umí i kompletní realizaci a zapojení. V přehledném e-shopu naleznete široký sortiment krbových kamen a krbových vložek spolu s nezbytnými materiály pro obezdění, tepelnou izolaci a další věci potřebné pro stavbu krbu.

Související příspěvky

Digestoře SIRIUS – vše ostatní je kompromis

redakce

KOUPELNA – OÁZA KLIDU A POHODY

redakce

Hledáte byt v Praze, ale doslova se ztrácíte v obrovské nabídce?

redakce

2 x komentováno

Lubajz 23. 2. 2016 at 22:27

Jako úvod do tématu článek určitě stačí (respektive naprosto v pořádku), ale kdo chce opravdu pořádně poradit s výběrem, tak tomu doporučuji, podívat se ještě sem http://www.flamen.cz/cz/jak-vybrat/ 🙂

Denis 29. 11. 2017 at 14:20

Já bych nerozděloval kde to stačí a kde ne, ale spíše bych všechny články spojil, a k tomu přidal i tento. https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/podle-ceho-vybirat-krbovou-vlozku 🙂 Pomůžeme si všichni navzájem 🙂

Diskuze je uzavřena.