BYT

Vybíráme bazén na zahradu – jak na to?

Uvažujete o tom, že si na svou zahradu pořídíte bazén, ale nevíte jaký? Předně se podívejte, zda pro něj na své zahradě najdete vhodné místo, a zamyslete se nad tím, kolik jste ochotni do něj investovat. Je třeba si uvědomit, že bazén se stane významným estetickým prvkem vaší zahrady. Především v případě, že uvažujete o pořízení zapuštěného bazénu, je dobré konzultovat jeho umístění se specialistou.

 

Nadzemní bazény
Jestliže netoužíte kopat díru do země na své drahocenné zahrádce, zaměřte se na montované nadzemní bazény. Bazény tohoto typu snadno smontujete a zprovozníte i sami. Pro údržbu nadzemního bazénu je potřeba si pořídit jako základní bazénové příslušenství:

  • filtraci,
  • ohřev vody,
  • bazénový vysavač.

Oproti zapuštěným bazénům jsou nadzemní montované bazény levnější, na vaší zahradě se však nebudou vyjímat tak pěkně jako bazény zapuštěné, zvažte proto svou volbu bedlivě. rotože v případě, že má váš bazén sloužit pouze k letním hrátkám a osvěžení, nadzemní typ plně postačí.

Zapuštěné bazény

Rozhodli jste se pro dražší variantu bazénu, tedy pro kopaný bazén? Pak se obraťte na specialistu. Pořizovací i provozní náklady jsou sice vyšší než u nadzemních bazénů, ale rozměry zapuštěných bazénů už nabízejí větší prostor pro vodní radovánky. Pro tyto bazény je typický oválný nebo obdélníkový tvar. Netradiční tvar může být vhodným řešením při nedostatku prostoru na zahradě. A hlavně –  zapuštěné bazény už díky svým rozměrům umožňují opravdové sportovní vyžití. Můžete si v něm pohodlně zaplavat.

Prodlužte si koupací sezónu

Jestliže si chcete koupací sezónu prodloužit o dva až tři měsíce, pořiďte si zastřešení a tepelné čerpadlo. Koupání si pak bez extrémního nárůstu nákladů můžete užívat až sedm měsíců v roce nezávisle na počasí!

 

Související příspěvky

Dveře jako spojení krásy a funkčnosti

redakce

Pohodlí v čalouněných postelích

redakce

Bydlení v Praze

redakce