BYT

Výběr matrace a roštu ovlivní váš spánek

Říká se, že dobrá postel je základem ložnice. A platí to především tehdy, když si umíte vybrat tu nejvhodnější matraci a rošt. Jen společně totiž dokáží vytvořit ten nejkvalitnější základ pro dobrý spánek, po kterém se vzbudíte dokonale odpočinutí a bez bolesti zad a svalů.

Rošt jako zlaté dno postele

Řemeslo má zlaté dno a o posteli to platí dvojnásob. I ten nejšikovnější řemeslník by po několika dnech mizerného spánku nedokázal zatlouct ani jediný hřebík a platí to vlastně pro všechna povolání. Ani ta nejlepší matrace vám neposkytne spánkový komfort bez vhodného roštu. Máte-li rádi matrace pružinové nebo taštičkové, vybírejte z pevných laťkových roštů, které zabrání propadu těla během spánku. Pod moderní pěnové matrace se hodí lamelové rošty v pevné i polohovatelné variantě. Polohovatelnou hlavovou část ocení lidé trpící chronickou rýmou nebo milovníci televize, polohovatelná spodní část se zase hodí všem, kdo stojí během pracovní doby dlouho na nohou a doma potřebují kvalitní a účinný odpočinek.

 000284-000284

Pěnové matrace pro každého

Kvalitní spánek je polovina zdraví a odpočinek na proležené nebo nevhodné matraci mu určitě neprospívá. Vhodné matrace a rošty by měly být základem každé ložnice. Základ dobré matrace tvoří více-zónové vzdušné jádro, které dovolí matraci přizpůsobit se tvaru a teplotě lidského těla. Moderní pěnové matrace navíc zaručují, že se každý den matrace opět narovná a neztratí ani po letech své vynikající ortopedické vlastnosti.

Samozřejmostí by měl být snadno snímatelný potah matrace, který lze několikrát za rok vyprat, což ocení nejenom alergici a malé děti. K dostání jsou i matrace se speciální povrchovou úpravou zabraňující množení roztočů a za zmínku jistě stojí i matrace, které dbají o životní prostředí a tvoří je vysoké procento ekologických materiálů. Z široké nabídky matrací si proto v dnešní době vyberou opravdu všichni.

002615-104818

Související příspěvky

Zdravé bydlení

redakce

Podcenit výběr dveří v interiéru se nemusí vyplatit?

redakce

Závěsy do bytu? Rozhodně ano!

redakce