BYT

Vybavit správně koupelnu není jednoduché

Každý z nás má jistě představu o své ideální koupelně. Chceme si ji vybavit tak, aby byla ideálním místem pro relaxaci a odpočinek, ke kterému slouží především. Mnohdy nám ale v naší vysněné realizaci zabrání prostor v koupelně. Pokud máte menší koupelnu, ani to nemusí znamenat, že se musíte vzdát svých představ. Stačí jen vědět, jak správně nakombinovat veškeré vybavení.

I menší koupelna může být útulná a vybavená

Rozměry koupelny jsou pro rozmístění vybavení klíčové. Jinak se vybavuje koupelna s obdélníkovým tvarem a jinak koupelna, která má čtvercový tvar. Vždy nejdříve musíme vědět, co bude pro náš konkrétní rozměr koupelny ideální řešení. Správné řešení je klíčem ke kvalitně zařízené a útulné koupelně. Ani vlastníci malých koupelen nemusí být omezeni.

Sprchový kout nebo vana?

Tuto otázku si klademe zřejmě všichni. Vždy záleží na rozměrech, ale také na tom, jaký styl koupelny upřednostňujeme. Nabízí se nám hned několik možností. V případě menší koupelny, kde již máme vyhraničený prostor pro sprchový kout, můžeme využít novodobého trendu a to umístění dveří do niky. Ty můžeme položit přímo na vydlážděnou podlahu, nebo na vaničku. Pokud však vyhraničený prostor nemáme, záleží na nás, zda zvolíme jednoduše sestavitelný sprchový box, nebo, obdobně jako u dveří do niky, na vydlážděný prostor položíme sprchovou zástěnu, kterou můžeme doplnit i o speciální masážní panel pro vysněný relax.

V případě, že rádi relaxujeme a dopřejeme si chvíli klidu a uvolnění po celodenním shonu, je určitě vhodné volit poslední variantu a tou je vana. Můžeme si vybrat ze široké nabídky klasických i tvarovaných van, rohových či obdélných nebo doplněných o masážní trysky a podobně. Vany jsou také různých rozměrů, proto je maličkost vybrat vhodnou pro Vaši koupelnu.

Pokud však Vaše koupelna tvoří větší prostor, neváhejte a vybavte ji vanou i spchovým boxem tak, abyste mohli plně využívat vše, co tyto volby nabízí.

Více informací na www.koupelnaprotebe.cz.

Související příspěvky

Led osvětlení jako skvělé řešení za super cenu

redakce

Co oči vidí – výplně vestavěných skříní

redakce

Tradiční kapsáře trochu jinak

redakce