BYT

Víte, čím okořenit váš obývací pokoj?

V obývacím pokoji tráví většina z nás denně spoustu času. Schází se zde celá rodina, povídá si, děti si hrají na zemi, všichni společně se mohou dívat na pohádku nebo film. Abyste se v obýváku cítili dobře, je důležité vybavit jej nábytkem, který bude pohodlný a jehož barvy vám budou příjemné. V poslední době vedou komody, na vzestupu jsou taburety a originální knihovny.

Mít dostatek úložných prostorů

Obývací pokoj by neměl být zahlcen skříněmi. Dávno pryč jsou doby, kdy bylo moderní mít přes celou zeď obývací stěnu. Aktuálně je za trendy považováno minimum skříněk, oblíbené jsou i poličky nebo skříňky pod televizi.

Přece jen ale nějaký úložný prostor potřebujeme, ale přitom chceme udržet vzdušnost pokoje. Vyhoví vám jistě komody. Volit můžete typy, které mají police zakryté dvířky, typy s kreslenou částí nebo komody kombinované, kdy část komody tvoří otevřené police, a část kryjí dvířka.

Co se týče barev, moderní jsou stále různé odstíny hnědé, bílá barva, také černá či tmavě šedá.

Užitečné taburety

Taburety se vrací na výsluní a není se čemu divit. Poslouží vám k sezení, jako podložka nohou, když si chcete pohodlně sednout, ale také ukrývají spoustu úložného prostoru. Velmi dobře se kombinují s nábytkem, který už máte, stačí zvolit šedý, bílý nebo černý model. Báječně se hodí i na chodbu. Sednete si při obouvání a dovnitř uschováte ledacos.

Originální a krásné knihovny

Jste milovníci knih? Tak to v obýváku, ale i v dětském pokoji nebo pracovně využijete knihovny. Znáte např. patrovou knihovnu, jejíž police jsou zhotoveny šikmo nahoru, takže knihy tvoří pomyslný strom? Anebo schodovou knihovnu tvořící 10 kostek. Skladování knih je tak nejen důmyslné, ale i hezké.

Podívejte se na finecase.cz a vyberte si nábytek, který váš obývací pokoj skvěle doplní.

Související příspěvky

Byty v Praze jsou připraveny pro každého

redakce

Máte kliku? S námi ano!

redakce

Sklo a stavba

redakce