BYT

Velké dilema – vanička nebo podlahový žlab

Při pořizování sprchového koutu řeší každý hlavně samotný sprchový kout. Jestli to bude čtverec, čtvrtkruh či obdélník, jak bude velký či jaké bude mít otevírání. Ale věděli jste, že i při výběru „základny“ si lze vybírat?  Použít lze klasickou sprchovou vaničku nebo tzv. podlahový žlab.

Sprchové vaničky

O Sprchových vaničkách toho bylo již hodně řečeno. Na trhu je jich k dostání opravdu velké množství různých druhů. Může být na podezdění nebo samonosná, z akrylátu, litého mramoru nebo keramická, může mírně vystupovat z podlahy nebo s podlahou zcela splynout. Zvláště posledně jmenovaný typ se nyní vyrábí v krásných moderních designech nebo s protiskluzem. Vaničky se vyrábí v různých tvarech a velikostech, aby si mohl vybrat opravdu každý.

Co do sprchového koutu když ne vaničku?

Každý ale není velký příznivec sprchových vaniček. Zbytečně rozčleňují už tak dost malý prostor koupelny a mohou se poškodit nebo poškrábat. Nabízí se tedy otázka,  co použít místo sprchové vaničky? Dříve se používali podlahové odtoky o rozměru 10×10 cm, které se obložily dlažbou stejného rozměru a vše se pěkně vyspádovalo a vznikla taková „vykachličkovaná“ vanička. Dnes se ovšem s takovým řešením nemusíme spokojit. M.B.KERAMIKA má ve své nabídce i tzv. podlahové žlaby. Jedná se o nerezové odtokové žlaby v různých velikostech a s různými designovými rošty. Vyrábí se buď rovné, obloukové nebo rohové. Žlaby jsou vlastně klasické odtoky se zápachovou uzávěrou, ale lépe vypadají a mají také mnohem větší odtok vody. To využijeme hlavně ve sprchovém koutu, kde máme hlavovou sprchu o velkém průměru a obyčejný odtok by nemusel dostatečně rychle vodu odvádět. I na toto je třeba při pořizování podlahového žlabu myslet.

Lze si vybrat také z velkého množství dekorů (čtverečky, kolečka, atd.), povrchové úpravy i délky. Podle těchto parametrů se samozřejmě liší i cena. Velkou výhodou podlahových žlabů je jejich bezbariérovost. Starší lidé nebo vozíčkáři už nemusí překonávat žádnou překážku.

Tyto žlaby se dají také snadno kombinovat se stále oblíbenějšími velkoformátovými dlažbami. Není tak problém „sladit podlahový žlab i s rozměrem dlažby 30×60, 45×90 nebo i více. Rozměrné dlaždice se k velkému obdélníkovému žlabu lépe spádují než k malému otvoru uprostřed uvažovaného sprchového koutu. Sprchovací prostor bude působit uceleně a kompaktně s celou koupelnou. Nemusíte mít obavy ani ze zatékání vody zpod sprchového koutu. Části dveří a sprchových bočnic svými těsněními dolehnou na podlahu tak, jak by dolehly na okraj vaničky.

Velký výběr podlahových žlabů najdete na www.mbkeramika.cz/koupelnove-doplnky/

Související příspěvky

Nal pede elit nibh

redakce

Nábytek od SEDNISI.CZ Vám dovolí zapomenout na únavu

redakce

Jak správně vybrat vodovodní baterii

redakce