BYT

Úspora vytápění pomocí konvektorů

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Moderní doba si žádá efektivní řešení. Do světa vytápění přináší efektivní řešení konvektory, které jsou zárukou teplené pohody, úspory financí ale i zajímavého designu. Proč se rozhodnout pro konvektor? Důvodů je hned několik…

Rychlá a stálá teplená pohoda

Prvním velmi významným důvodem je rychlost ohřátí místnosti a následné dlouhodobé udržení teplené pohody. Konvektory to díky své konstrukci prostě umí. Je to možné díky tomu, že konvektory na rozdíl od běžných radiátorů mají nižší obsah vody. K jejich ohřátí a rozvodu tepla po místnosti tak dochází velmi rychle. Díky nízkému obsahu vody mohou konvektory taky také mnohem pružněji reagovat na změny teplot v prostoru. Dalším pozitivem konvektorů je to, že k ohřevu místnosti využívají efektivní proudění vzduchu. Vzduch díky tomu cirkuluje po místnosti a teplotní rozdíly po celé místnosti jsou minimální! Teplo se tak díky konvektorů dostane do každého koutu místnosti.

Nižší objem = významná úspora

Konvektory pracují s nízkým obsahem vody (topná voda je obsažena pouze v trubkách výměníku), což je důsledkem jejich vysokého výkonu. Díky tomuto faktoru jsou konvektory málo náročné na spotřebu energie (ohříváte totiž jen malé množství vody). Díky konvektorům tak významně snížíte náklady na vytápění.

Hodí se kamkoliv

Konvektory mají oproti ostatním způsobům vytápění ještě jednu významnou vlasnsot. Díky jejich lehké váze i jednoduché konstrukci je lze instalovat téměř kamkoliv. Hodí se i do atypických prostor a dají se například přidělat i na nezděné stěny a konstrukce jako je sádrokarton, dřevo apod.

Ušetřete s konvektory. Více na www.licon.cz.

Související příspěvky

test

redakce

Co do kompostu nepatří?

redakce

Praha 9 jako jedno z nejlepších míst k bydlení! Co nabízí?

redakce