BYT

ÚKLID BEZ CHEMIE? S VODOU Z KOHOUTKU TO JDE TAK LEHCE!

Chystám velký jarní úklid. V hlavě se mi vybavuje seznam přípravků, zaručených čističů, jedinečných leštičů a úžasných odmašťovačů, které k úklidu budu nutně potřebovat. Jen na nic nezapomenout! S ne příliš velkým nadšením beru do ruky blok a pero a začínám vytvářet nákupní seznam.

Zvoní telefon, volá kamarádka. Příjemný důvod odsunout myšlenky na úklid stranou. Chtěla se se mnou podělit o zkušenosti s novým výrobkem, který před pár dny zakoupila. Koupě sice neproběhla, jako tomu obvykle bývá v kamenném obchodě, ale zakoupila jej v pohodlí domova, kdy si mohla vyzkoušet přímo na vlastním nepořádku a nečistotách, se kterými pravidelně bojuje, jak to vlastně funguje. Nedalo mi to a požádala jsem ji o kontakt, abych se o tom mohla přesvědčit „na vlastní kůži“.

Zavolala jsem tedy přímo pánovi, který byl u kamarádky a sjednala si s ním termín návštěvy. Ekolux 8000 – nejnovější trend úklidu?! Uvidíme. Když se mi to nebude zamlouvat, tak mne to bude stát maximálně chvilku času a svůj úklidový nákupní seznam mám přece připravený!

 

Nastal den a hodina smluvené návštěvy. Zvonek zvoní, otvírám, příjemně vyhlížející muž se zavazadlem mi ukazuje průkaz společnosti. Je to milé a už v této fázi mu „připisuji“ plusové body. Samozřejmě si to zatím nechávám pro sebe. O chvíli později už sedíme u kávy a pan, můžeme mu říkat třeba Popper, vybaluje své zavazadlo. Při tom mne seznamuje se stručnou historií společnosti, její tradicí a jedinečností v přístupu k zákazníkům. Vše probíhá v uvolněné atmosféře, žádná strojenost, zkrátka máte pocit, že je u vás na návštěvě dobrý známý. A teď konec řečem. Jak říká pan Popper: „Není nad názornou ukázku. Člověk uvěří jen tomu, co vidí na vlastní oči.“

Parní čistič běží na plné obrátky. Začínáme na chodbě u vstupních dveří, kde máme dlažbu a ač jsem se dříve snažila sebevíc, ve spárách zůstával prach a zašlapaná špína. Parní čistič vše snadno odstranil! Dlažba i spáry září čistotou. Jsem nadšená, ale navenek se tvářím, že to až takový zázrak pro mě není. Co dál parní čistič umí? Přesouváme se do zimní zahrady. Máme tady hodně oken. Když jsem je naposledy myla, strávila jsem tím víc jak dvě hodiny. Pan Popper s úsměvem zahájil mytí oken parním čističem a během 15 minut se skla leskla bez jediné šmouhy, bez námahy a s úsporou času, nad kterou se nedá jen tak mávnout rukou! Své nadšení již projevuji verbálně a vůbec se za to nestydím. A to ještě netuším, co mě čeká v kuchyni.

Začínáme dvířky kuchyňské linky a postupně se přesouváme na pracovní desku. Horká pára dělá divy! Pracuje lehce, odstraňuje i nečistoty, které nejsou na první pohled vidět. Když tam ale najednou nejsou, všechno září! Zahrnuji parní čistič i pana Poppera chválou, ale zároveň trochu pochybuji, když otevíráme troubu. Pro suchou horkou páru o teplotě 138°C a tlaku 3,5 baru ale není nic problém. Trouba je během pár minut jako nová. Tak to pokračuje dál i v ostatních prostorách domu. Parním čističem nejen snadno uklidíte, ale doslova vygruntujete, vydezinfikujete a vyčistíte celý byt. Navíc v krátkém čase. Nákupní úklidový seznam odhazuji v dál – do odpadkového koše. Od teď chci mít doma nastálo tohoto výkonného parního pomocníka. A ušetřený čas? Dlužím přece kamarádce kávu za doporučení!

 

 

 

A tip pro vás? Pokud se sami chcete přesvědčit o pravdivosti mých slov, neváhejte kontaktovat společnost Lux, která má pobočky po celé republice, na bezplatné lince 800 10 30 40 nebo na e-mailu hotline@luxforlife.cz a sjednejte si termín schůzky.

 

 

 


www.luxforlife.cz

 

Související příspěvky

Tapety v barvách podzimu

redakce

Vybavte si svou domácnost

redakce

Profesionální firma na čištění koberců v Brně

redakce