Search

Triky pro zvětšení koupelny od profesionálů

Chystáte se na rekonstrukci malé koupelny a chtěli byste tentokrát udělat všechno jinak a lépe? Existuje celá řada triků, které i z malé místnosti udělají příjemnou oázu relaxace. Představíme vám ty nejužitečnější.

 

Optické triky – od podkladu až po zrcadlo

Malé prostory vyžadují vždy světlý barevný základ. Z barev se nejvíce hodí bílá, světle šedá, béžová atd. Ale jde to i s jejich sestřičkami z opačného barevného spektra. Prim však musí v takovém případě hrát šikovné a hlavně dostatečně intenzivní nasvícení.

Důležitý je i způsob položení obkladu. Podélné vzory místnost zvětšují, ty svislé naopak. Obklad však není nutné použít všude. Jedna nebo dvě stěny mimo obvyklou hranici dopadu kapek vody v okolí vany či umyvadla mohou být vymalovány světlou voděodolnou barvou, vylepšenou třeba o dekorativní samolepky určené do koupelny.

Posledním bodem jsou zrcadla. Ta dostatečně velká umí koupelně přidat tolik potřebné optické centimetry, u menších pak jejich majitelky ocení dodatečné nasvícení  pro přesnější aplikaci make-upu nebo běžnou denní hygienu.

 

Co zvážit u malé koupelny?

Návrh koupelny skromných rozměrů by se měl zamyslet především nad třemi důležitými body:

  • Vana vs. sprchový kout – první varianta je komfortnější, druhá ušetří místo. V případě, že je koupelna určena seniorům nebo osobám se sníženou pohyblivostí, rozhodně přeci jen zvažte umístění vany. Přestože je komfortnější, nástup do ní se může stát velmi nepříjemnou překážkou.
  • Umístění pračky či sušičky – tyto spotřebiče vám stejnou službu mohou udělat třeba na chodbě či v koupelně.
  • Spojení koupelny a toalety – ano, přidává potřebné centimetry, ale celý prostor připravuje o většinu intimity. Takovou variantu zpravidla využijí jen partnerské dvojice nebo singles, neboť při vyšší frekvenci pohybu osob je toto řešení spíše nepříjemné.

Tu správnou variantu nikdy nevybírejte naslepo

Nespoléhejte se jen na zápisky rozměrů v sešitě a hrubý návrh geometrie místnosti. Profesionální návrhy koupelen vám dovolí si vše představit přímo v konkrétním prostoru. Například koupelnové studio Perfecto design má bohaté zkušenosti projekty na míru a koupelnami nejrůznějších velikostí. Všechny nedostatky tak odstraníte ještě předtím než se ve vašem bytě objeví první řemeslníci. Dokáže vám poradit nejenom s návrhem, ale také s konkrétním výběrem produktů s ohledem na jejich kvalitu a dlouhodobou užitnost.  A to se rozhodně vyplatí.




Jeden komentář u “Triky pro zvětšení koupelny od profesionálů

  1. Lukáš napsal:

    Myslím si, že velkou roli hraje i výběr obkladů a dlažby. Koukali jsme na tyhle stránky: https://www.sanimat.cz/k460-obklady. Tak snad vybereme správně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *