BYT TIPY

Stěhujete se do nového bytu v Praze? Poradíme, jak na to!

Máte v plánu se za prací přestěhovat z části české republiky do hlavního města? Nebo už v Praze bydlíte, jen jste si vyhlédli byt na lukrativnější a více vyhovující adrese? Chcete, aby vše proběhlo v klidu a maximální spokojenosti? V takovém případě si představíme pár rad a tipů, jak stěhování zvládnout a na nic nezapomenout. Konkrétně si představíme situaci, jak se nastěhovat do staršího bytu, nikoliv do novostavby.

 

Nový byt si prohlédněte důkladně i po vystěhování původních majitelů

Nezáleží na tom, zda máte nákup nového bytu zprostředkovaný pomocí realitních kanceláří nebo přímo s majitelem nemovitosti. V obou případech je situace stejná. Vy byt vidíte v takové podobě, v jaké v ní předchozí majitel žil. Věřte, že takto se dá schovat a ukrýt mnoho nedostatků. I když se vám byt líbil a rozhodli jste se pro jeho koupi, před samotným nastěhováním se raději přesvědčte, jak vypadá, když je vyklizený. Byty ve starších domech mnohdy potřebují, alespoň drobnou rekonstrukci. V takovém případě je ještě před nastěhováním vhodné zajistit specialistu na rekonstrukce bytu Praha.

 

Co bývá nejčastěji ve špatném stavu?

Nejčastěji bývají ve špatném stavu především podlahy, které jsou na mnoha místech vydrolené. Můžete zjistit, že na místě, kde byla v obýváku sedací souprava je díra na podvrknutí kotníku. Dále pak v panelácích už často dosluhují bytová jádra. Rekonstrukce bytového jádra Praha je jedním z nejčastěji vyhledávaných druhů stavebních prací u panelových domů. Mezi vystěhováním předchozího majitele a vaším nastěhováním si nechte raději dostatek času na rekonstrukci. Lépe se dělá rekonstrukce ještě před nastěhováním, než při provozu bytu. Pak už jen sehnat firmu, která provede rekonstrukce a firmu, která provede samotný proces stěhování.

 

Jak vybrat spolehlivou firmu na stěhování?

Rozhodně byste za stěhování neměli utratit příliš moc. I firmy, které nabízí levné stěhování Praha, mohou mít vysokou kvalitu a stabilní zázemí. Stěhovací firmu vybírejte na základě její spolehlivosti a nabídky služeb, kromě samotného stěhování. Specializované firmy v tomto oboru dokáží nabízet také množství nadstandardních a doplňkových služeb, jako je poradenství, naplánování celého procesu, demontáž a montáž nábytku, balící služba a mnohem více.

Související příspěvky

Zabydlete se pomocí barev

redakce

Tekuté tapety nanesete stejně snadno jako štuk, nevěříte?

redakce

Rali Decor – to pravé pro váš domov

redakce