Search

Stavíme sprchový kout – jak postupovat?

Nabídka sprchových koutů v hobbymarketech i specializovaných prodejnách je velmi široká. I tady ale platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Poradíme vám, na co se zaměřit při výběru sprchového koutu i při jeho realizaci.

Hned na začátku bychom měli vybrat vhodnou konstrukci sprchových koutů.  Na trhu jsou bezrámové, půlrámové i rámové, určené do koupelen s častým pohybem osob nebo s malými dětmi. Například čtvercová zalamovací sprchová zástěna s chromovými lištami nabízí široké možnosti manipulace a otevírání i variantu s bezrámovým vstupem, minimalizující riziko zakopnutí. Bezrámové provedení navíc usnadňuje vstup do sprchy osobám se sníženou pohyblivostí. Magnetické uzavírání a dvoje sklápěcí dveře zajistí bezpečí i pohodlí v každé koupelně.

Výrazně nižší cenu ale srovnatelnou kvalitu představují při výstavbě sprchových koutů sprchové dveře. Nejsou omezeny místem a mohou nabídnout dlouhou životnost. Sprchové dveře typu PURE vyřešily problém se zanášejícími se a poruchovými panty jednoduše tím, že je rozložily po celé délce dveří a dokonale utěsnily, takže je není potřeba nijak promazávat nebo seřizovat. Jednokřídlé i dvoukřídlé varianty koupelnu prosvětlí a provzdušní.

Stejnou péči věnujte i výběru vodovodní baterie. Ta by měla být termostatická a co nejkvalitnější. To samé ostatní platí pro všechny části sprchového koutu. To, co ze začátku ušetříte na jeho realizaci, totiž můžete za několik let utratit při jeho rekonstrukci a často ještě mnohem více. Vždyť kolikrát za život budete kupovat sprchový kout?

Několik dobrých rad pro realizaci sprchového koutu

  • Na výstavbu sprchového koutu použijte vápenocementové cihly nebo pórobetonové tvárnice o tloušťce 75 mm, se kterými se velmi dobře a přesně pracuje.
  • Odtokový systém by měl mít vždy spád 10 mm na každých 1000 mm délky, bez ohledu na to, jako sprchovou vanu si pořídíte.
  • Osvětlení umístěte nejméně 2200 mm nad podlahou sprchového koutu.
  • Baterie může být klidně integrovaná přímo do sprchy. Sprchový sloup s termostatickou baterií obsahuje pevnou i ruční sprchu, bezpečný systém proti opaření a pohodlný přepínač.
  • Sprchový kout by se měl dát snadno vyčistit ve všech rozích a záhybech, aby nedocházelo ke vzniku a množení nebezpečných plísní.

Pokud nemáte s natahováním rozvodů vody žádné zkušenosti, svěřte práce specializované firmě. Naproti tomu vybavení sprchového koutu zvládnete hravě vybrat sami. Inspirovat se můžete v e-shopu Hezkákoupelna.cz kde vám odborníci se vším ochotně a rádi poradí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *