BYT

Špatně se vám spí? Upravte svou ložnici podle feng shui

Untitled document

Cítíte se i po dlouhém spánku nevyspale a unaveně? Vašemu soužití s partnerem chybí šťáva? Možná jen ve vaší ložnici špatně proudí energie. Pronikněte do tajů feng shui a upravte svou ložnici podle zásad této čínské filozofie.

Postel jako bezpečné místo

Postel je nejdůležitější části ložnice a spáči se v ní musí cítit naprosto uvolněně. Učení feng shui doporučuje postel umístit tak, aby z ní bylo vidět na dveře. Tak se vyhnete pocitu nejistoty a strachu z nevítaných hostů. Postel by zároveň neměla být přímo naproti dveřím. Spát v takovéto pozici podle Číňanů přináší smůlu, neboť se takto ukládají nebožtíci. Ideální je umístit postel čelem ke stěně bez oken a bez dveří. Nad postelí nechte volný prostor, aby tam mohla plynně proudit energie i vzduch.

Ložnice je místem dvou

V ložnici přebýváte i se svým partnerem. Váš vzájemný vztah upevní, pokud se v ložnici budou zásadní prvky opakovat dvakrát. Dva noční stolky, dvě šatní skříně, dvouramenný svíce nebo třeba dvě stejné pokojové květiny. Zdvojení vnese do vašeho života harmonii a pevné pouto.

Barvy a dekorace

Minimalizujte z ložnice kov, vhodný materiál je dřevo, které působí bezpečným dojmem zemitosti. Veškeré dekorace by měly vyzařovat klid a harmonii. Ideální jsou společné fotografie vás a partnera, nebo předměty s motivem draka nebo fénixe. Tato dvě bájná zvířata jsou podle feng shui symbolem štěstí a partnerství. Vyhněte se suchým květinám, značí neštěstí.

Pokud chcete do svého vztahu vnést vášeň a zažehnout vnitřní oheň, zvolte dekorace v červené barvě, jinak volte přírodní barvy, okrovou nebo žlutou. Jestliže se v noci často budíte, obohaťte interiér o tmavé barvy, jako je modrá či šedá.

Klid a intimita

Aby se ložnice stala opravdovým místem odpočinku, udržujte si v ní intimní zónu. Nezvěte do ní hosty, zamezte tomu, aby tam bez vašeho svolení chodily děti. Ložnice je místem, kde trávíte až třetinu času, proto dbejte na to, aby vám pobyt v ní byl příjemný.

Související příspěvky

Skandinávský styl nábytku dokáže v interiéru divy!

redakce

Bydlení v Praze nikdy nebylo dostupnější

redakce

Moderní tapety na zeď Cripsy

redakce